JP Morgan’a göre CME Bitcoin opsiyonları merakla bekleniyor

0 0

Türev devi Chicago Emtia Borsası kısa adıyla CME Group ilk olarak Eylül’de duyurulan Bitcoin opsiyon sözleşmesinin çıkış tarihini 13 Ocak 2020 olarak açıklamıştı.

ABD bankacılık devi JP Morgan Chase Bitcoin yatırımcılarının sabırsızlıkla CME BTC opsiyonlarının çıkışını beklediğine inanıyor.

BEKLENEN BİTCOİN OPSİYONLARI

Bakkt geçen Eylül’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattığında Bitcoin önderliğinde kripto para piyasaları gerilemişti.
Kurumsal ürünler yavaş gelişiyor ve ivmelenme için zamana ihtiyaç duyuyor. Bugün Bakkt vadeli işlemlerinde sağlıklı hacim ve artan ilgi açıkça görülüyor.

Bloombergün haberine göre ABD kurumsal bankacılık devi JP Morgan Chase CME’nin küresel türev piyasasındaki hakimiyeti göz önüne alındığında borsanın BTC vadeli işlemlerinin ilgiyle beklendiğini belirtti.

JP Morgan yöneticisi Nikolaos Panigirtzoglou; “CME vadeli işlem kontratlarında artış oldu. Son birkaç gündeki bu alışılmadık güçlü etkinlik BTC opsiyonları için piyasa katılımcıları arasındaki yüksek beklentiyi yansıtmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bankanın raporunda Bitcoinin gerçek değerinin artmakta olduğu ancak geçen yılın ortasındaki önemli ayrışmanın ardından piyasa fiyatının altında kaldığı belirtildi.

Panigirtzoglou; “Piyasa fiyatı zirveden yaklaşık yüzde 40 düşerken içsel değer yaklaşık yüzde 10 arttı ancak boşluk henüz tamamen kapanmadı bu da bazı olumsuz risklerin kaldığını gösteriyor.”

CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerini ilk başlattığı tarih Aralık 2017; BTC’nin tüm zamanların zirvesine çıktığı zamana denk gelmişti. Takip eden yılda ise BTC yüzde 80 üzerinde gerilemişti.  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku