Joe Biden in ekonomi danışmanı neden kripto dünyası için iyi bir işaret?

0 1

Ünlü New York Times gazetesi başkan seçilen Bidenin Wall Street ve ekonomi konusunda tavsiyede bulunmak için Gary Genslerı danışman olarak atayacağını bildirdi.

Biden kripto ile ilgili her konuda çoğunlukla sessiz kaldı

Ancak eski bir Goldman yöneticisi ve Obama yönetimindeki Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu başkanı olan Gensler kripto dünyasını çok iyi biliyor.

Yayınlanan bir haber ABD başkan adayı Joe Bidenin Wall Street ve ekonomi konusunda tavsiyede bulunmak üzere Obamanın emtia vadeli Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonunun eski başkanı Gary Genslerle çalışmayı düşündüğünü gösterdi.

Gensler MITde Bitcoin ve blockchainin finansta nasıl kullanılabileceği konusunda bir kurs verdi. Ayrıca geçtiğimiz Aralık ayında Coindesk için dolandırıcılık ve manipülasyona açık olmasına rağmen Bitcoini “değişim için katalizör” olarak adlandırdığı bir yazı kaleme aldı.

Biden başkanlık yarışını kazanırken Genslerı kadrosuna ekleyerek kripto yanlısı düzenlemenin ufukta olabileceğini gösteriyor.

Gensler Coindeskte “Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi zaten gerçek bir değişime yol açtı ve bunu yapmaya da devam edebilir” diye yazmıştı.

Bu geçen yıl Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “hayranı” olmadığını tweetleyen görevdeki başkan Donald Trumptan sonra olumlu bir gelişme olarak yorumlanabilir. Trump: “ABDde sadece bir gerçek para birimimiz var” diye yazdı. “Buna ABD Doları denir!” demişti. Başkan Trumpın yönetimi kripto para birimleri konusunda daha az ilgisizdi.

Gensler Clinton yönetimine Hazine Müsteşar Yardımcısı olarak katılmadan önce 80ler ve 90larda Goldman Sachsta yaklaşık 20 yıl geçirdi. Gensler ayrıca Hillary Clinton’ın 2016 başkanlık kampanyasının baş finans sorumlusu olarak görev yaptı.

Biden’ın ekibi potansiyel bir yönetimin kripto para birimleri hakkında ne düşündüğünü henüz netleştirmedi ancak kripto hakkında bilgili ve kriptoya ilgisi olan bir danışmanın varlığı kripto dünyası için çok iyi bir işaret.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku