Japonya daki 7 firma daha blockchain kullanacak

0 4

Japon haber ajansı The Nikkeinin 26 Ekim tarihli haberine göre yedi Japon şirketi yeni bir ticaret veri yönetim sistemine yatırım yapmaya hazırlanıyor. NTT Data tarafından geliştirildiği bildirilen platform kötü niyetli üçüncü şahısların kayıtlı verilere müdahale etmesini önlemek için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Platform ihracatçı ve ithalatçı firmalar için makbuzları yönetmek için tasarlanmıştır ve ayrıca bankalar tarafından verilen akreditifleri de yönetecek. Yeni hizmet aynı zamanda sigorta ve lojistik şirketleri tarafından ele alınan diğer ilgili belgelerin işlenmesine de yardımcı olacak.

Bildirildiği üzere katılan şirketler arasında büyük bir Japon bankası MUFG Bank Toyota Tsusho Kanematsu Sompo Japan Insurance ve Tokio Marine & Nichido Fire Insurance yer alıyor.

Nikkeiye göre şirketler yeni hizmeti mevcut mali yılın sonuna kadar başlatmayı bekliyorlar. Görünüşe göre hizmet Mitsubishi gibi firmalar tarafından zaten denenmiş ve bildirildiğine göre veri işleme için gereken süreyi yüzde 50 oranında azalttı.

NTT Data2018’de ticaret endüstrisi için bir blockchain platformunda işbirliği yapmak için Japonya Ekonomi Bakanlığının bir yan kuruluşu olan Japonyanın Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Organizasyonu ile ortaklık kurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku