Japon yatırım uzmanları hangi kripto parayı tercih ediyor?

0 286

Anket: Japon Kripto Sahipleri ETH yerine XRPyi Tercih Ediyor

Japon kripto borsası BitMax tarafından yapılan bir araştırma  yatırım uzmanlarının yüzde 25inin XRPyi tercih ettiğini tercih oranının ETHde ise yüzde 9’da kaldığını ortaya koydu. Ankete göre BTC tercihinin ağırlığı ise yüzde 26 oldu.

Ether şu anda piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen Japon kripto para sahipleri XRP tutmayı tercih ediyor görünüyor.

Japon kripto para borsası BITMAX tarafından Twitterda yayımlanan anketin sonuçlarına göre Bitcoin (BTC) Japonyadaki yatırım uzmanları (kripto piyasasında işlem yapanlar)arasında XRP kadar popüler. Ankete katılan 1.498 kişinin yüzde 26’sının ilk tercihi BTC olurken yüzde 25i BITMAX XRPnin favori paraları olduğunu söyledi. Ethereum (ETH) ise yüzde 9 ile en popüler üçüncü kripto para oldu.

Anketler yapıları itibariyle tüm gerçekliği gözler önüne seremese de Japonya Sanal Döviz Kurları Birliği (JVCEA) de Aralık 2019da benzer bulgular bildirmişti. JVCEA verilerine göre Yen cinsinden dijital varlık sahipliğinde XRP BTCnin arkasında ikinci ETH ise üçüncü sırada.

JAPONYA DIŞINDA XRP’YE İLGİ SÖNÜYOR MU?

Cointelegraph Nisan ayında Twitter üzerinde XRP aramalarının bu yılın ilk çeyreğinde düştüğünü bildirdi. Ripple nakit akışını pozitif tutmak için birçok varlığını tasfiye etmek zorunda kaldı. Kripto analiz firması Messari XRPnin 2019da en kötü performans gösteren büyük kripto para olduğunu bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku