Bu Cuma önemli tarih…  Peki endişelenme zamanı mı?

0 5

930 milyon dolarlık Bitcoin opsiyonu gelecek Cuma sona eriyor. Endişelenme zamanı mı?

Önümüzdeki cuma günü sona erecek Bitcoin opsiyon sözleşmelerine açık pozisyonlar 930 milyon Dolar seviyesinde. Peki burada hangi fiyat hareketi beklenmeli?

Bitcoin opsiyonları ve vadeli işlemler piyasası son zamanlarda oldukça hareketliydi. Kripto para haberlerinde her hafta açık pozisyonlarda yeni rekorlar bildirildi. Bir vade sonu zamanı daha yaklaşırken Bitcoin (BTC) fiyatının 10 bin dolar sınırını tüm denemelere rağmen aşamaması yatırımcıları endişelendiriyor.

Toplam 930 milyon dolara denk gelen 100 binden fazla Bitcoin opsiyonu sözleşmesi 26 Haziranda sona erecek ve bu rakam tüm açık pozisyonların yaklaşık yüzde 70ini oluşturuyor.

Elbette açık pozisyonlar piyasa eğilimini tahmin etme yolunda bir araç değil ancak işlem emirleri (put/call) gibi ek verileri analiz ederek daha fazla bilgi edinmek mümkün. İşlem emirleri; yatırım seçenekleri ve stratejilerinin bir nevi çıktısı gibi olduğundan yatırımcıların duyarlılığının net bir resmini sunabilir.

VADELİ İŞLEMLER PİYASASI HALA İYİMSER

BTC vadeli işlem piyasaları profesyonel yatırımcıların algısını derinlemesine gözler önüne seriyor. Üç ay içinde vadesi dolacak sözleşmelerde contango görülüyor. Dik bir contango satıcıların gelecekte daha da fazla para talep ettiklerini gösteren önemli bir işaret…

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku