Japon espor şirketi oyuncularına XRP ile ödeme yapacak

0 0

Japon finansal hizmetler şirketi SBI Groupun bir yan kuruluşu olan SBI esports e-spor oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yapılan sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak Rippleda (XRP) maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre şirketin dijital para birimleri de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları fiat yerine kripto ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ortağı olan SBI esports bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blok zincir endüstrisi içinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri “müşteri odaklılığa dayalı sağlıklı bir pazar oluşturmak ve beslemek fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCape göre XRP 10 milyar 827 milyon 898 bin 158 dolarlık bir piyasa değerine sahip ve onu piyasa değeri kategorisinde dördüncü en büyük kripto yapıyor.

2019da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studionun büyüme müdürü Mac Ocampo daha önce Cointelegrapha “tüm oyuncular kripto yatırımcıları değildir ve tüm kripto yatırımcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu ve bunun oyun endüstrisinin karşılaştığı büyük bir zorluk olduğunu belirtmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku