Japon bankacılık devi, 2020 sonlarında kendi Stablecoin ini çıkarmayı planlıyor

0 0

Dünyanın en büyük beşinci bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group (Mufgt) 2020nin ikinci yarısında kendi dijital para birimini çıkarmayı planladığını bildirdi.

2015 yılında başlatılan dijital para birimi projesi anında eşler arası işlemleri kolaylaştırmak için başlangıçta bir blockchain ağı üzerinde çalışacak. 13 Temmuzda çok sayıda gecikmeden sonra girişimin en geç 2020de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

“Herkesin bunu açıkça kullanabileceğini düşünüyoruz”

MUFG başkan ve CEOsu Hironori Kamezawa Pazartesi günü yerel haber ajansı Mainichi Shimbuna yeni planları duyurdu. Önümüzdeki lansmanın bir parçası olarak MUFGnin ortağı Recruit Group ile işbirliği içinde dijital para birimiyle desteklenen mobil perakende ödemeleri başlatmayı planladığını bildirdi.

Rapora göre Kamezawa yaklaşık 1 milyon Recruit üye mağazasının bu işbirliğine kaydolduğunu söyledi. “Herkesin bunu açıkça kullanabileceğini düşünüyoruz” diyen CEO MUFG tokeninin gelecekte de işe alım yapmayan mağazalar için mevcut olacağını da sözlerine ekledi.

MUFG tokeni Japon yenine 1:1 sabitlendi

Daha önce de bildirildiği gibi MUFG tokeni Japon Yenine 1:1 sabitlenmiş bir blockchain tabanlı stabilcoin olarak tasarlandı. Proje ilk olarak yaklaşık beş yıl önce başlatıldığından MUFG tokeninin piyasaya sürülmesi birkaç kez ertelendi. Bankanın hem 2018 hem de 2019 boyunca tokeni başlatmaya çalıştığı bildirildi.

Japonyadaki en büyük finans şirketi olan MUFG ileri dönük olarak dijital para birimi ihraç eden ilk Japon Bankası haline geldi. Eylül 2019da MUFG Banco Santander ve Nomura Holdings ile birlikte Coinbase destekli token ihracı protokolü Securitize için 14 milyon dolarlık bir yatırım turuna katıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku