Bir Hacker, Kripto için Las Vegas otel veritabanını satmaya çalışıyor

0 1

MGM Resort 2019 yılında 142 milyon otel misafirinin maruz kalmasına neden olan büyük bir veri ihlali yaşadı. Bir hacker çalınan veritabanını yaklaşık 2.900 dolara satıyor.

ZDNet tarafından açıklanan bilgilere göre dark web pazarı 142.479.937 MGM otel misafirlerinin verilerinin satışa sunulduğunu iddia ediyor. Tercih edilen ödeme Bitcoin (BTC) ve Monero (Xmr) cinsinden yapılıyor.

MGM Resorts 2019dan önce bildirilen olayın kapsamının farkında olduklarını belirterek veri ihlalini doğruladı.

Hiçbir finansal veri sızdırılmadı

Ancak araştırmaya göre siber suçlu hackten herhangi bir hassas veri sızdırmadı. Bunun yerine hack tam isimler posta adresleri ve e-posta adresleri de dahil olmak üzere otel misafirlerinin doğum tarihlerini ve telefon numaralarını kapsıyordu.

Makale MGM veri sızıntısının beklenenden daha büyük olduğunu ortaya çıkardı.

Siber güvenlik firması Digital Shadows tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışma 15 milyardan fazla kimlik bilgilerinin dark web üzerinden dolaşımda olduğunu ve 2018den bu yana % 300 artışını temsil ettiğini ortaya koydu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku