Jack Dorsey Yine Sahnede: İddialı Bitcoin ve Dolar Değerlendirmesi!

979
Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e yönelik desteğini bir kez daha gösterdi. Dorsey, süperstar rapçi Cardi B’nin Twitter’daki paylaşınımın altına Bitcoin’in doların yerini alacağını söyledi.

Grammy Ödüllü rapçinin tweet’i, DOGE ve SHIB kurucu ortaklarından da ilgi gördü

Grammy Ödüllü rapçi ile teknoloji milyarderi arasındaki geçen etkileşim kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Ünlü rap şarkıcısı, takipçilerine, ” Kripto paraların, doların yerini alacağını  düşünüyor musunuz?” şeklinde bir soru sordu. Bitcoin ve dolar rekabeti, son zamanlarda özellikle ABD’de en çok tartışılan konulardan biri haline geldi. Ünlü Bitcoin savunucusu Dennis Porter, böyle bir konuşmanın aslında kaçınılmaz olduğunu belirtti. Dogecoin‘in kurucu ortağı Billy Markus da Cardi B’nin paylaşımının altına Dogecoin’in ABD dolarından daha istikrarlı olduğunu betimleyen bir meme paylaştı. SHIB kurucusu da, ünlü şarkıcıya cevap verdi. Farklı kripto para toplulukları da kendi projelerini savunan yorumlar yaptı.

 

Kasım ayı sonlarında sosyal medya devi Twitetr CEO’luğundan istifa eden Dorsey, mobil ödeme şirketi Square’in adını da Block olarak değiştirdi. Şimdi tam zamanlı bir Bitcoin savunucusu olarak rüya gibi bir işi üstlendi. Ayrı bir tweet’te Dorsey, yeni nesil interneti belirsiz bir şekilde tanımlamak için kullanılan terim olan “web3” ü de hedef aldı. Block patronu bunun yalnızca “farklı bir isme sahip merkezi bir varlık” olduğunu söylüyor. Yeni kripto trendini eleştiren tek milyarder oDorsey değil. Gezegendeki en zengin kişi olan Tesla CEO‘su Elon Musk da, bu ayın başlarında web3’ü saçmalık olarak adlandırdı. 20 Aralık’ta attığı tweet’te, terimin kulağa internetin geleceğinden çok bir “pazarlama stratejisi” gibi geldiğini iddia ederek konuyla ilgili farklı bir görüş sundu. Başka bir tweet’te Dorsey, aslında insanların sahip olduğu esnek teknolojilere odaklanmanın önemli olduğunu belirtti.

Bitcoin, son bir yılda büyük başarılara imza attı

Geçen sene bu ay, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, 23.447 dolara tırmandı. Bu tarihi dönüm noktasından bir yıl sonra bugün, BTC 47. 592 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, bir yılda yüzde 237 artış kaydederek, 10 Kasım‘da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.947 dolara ulaştı. 2021, kripto para birimleri için büyüleyici bir dönem oldu. 2021’de Bitcoin verilerinde ve istatistiklerinde önemli gelişmeler yaşandı.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildridğimiz gibi, Bitcoin’in toplam piyasa değeri, 2020’ye kıyasla 4 kattan fazla artarak Kasım’da 2,8 trilyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC piyasa değeri, 1,6 trilyon dolara ulaştı. Günlük aktif BTC adresleri 2021’de üç katına çıktı. En az 0.01BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı  binin üzerinde arttı. Binance’deki kurumsal müşteri sayısı yüzde 86 arttı. 2021’de Binance’de tüm zamanların en yüksek 24 saatlik işlem hacmi 100 milyar USDT’nin üzerindeydi.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku