Jack Dorsey Tarafından Atılan İlk Tweet NFT Olarak 2.9 Milyon Dolara Satıldı!

0 29

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’ın kuruluşunun 15.yıl dönümünde, attığı ilk tweetini NFT olarak açık artırma ile sattı.

Sosyal medya platformu Twitter ve ödeme şirketi Square’in CEO’su Jack Dorsey tarafından atılan ilk tweet, 2.9 milyon dolar değer ile non-fungible token (NFT) olarak satıldı.

Dorsey, 21 Mart 2006’da yayınlanan tweet’inintweet-to-NFT piyasası Valuables aracılığıyla satışa çıkarmıştı. Platform, kullanıcıların tweet’lerini NFT’ler olarak açık artırmaya çıkarmalarına olanak tanıyor.

Tweetin kendisi Twitter’da yayınlanmaya devam edecek. Platform aracılığı ile satın alınan NFT’ler, yaratıcı tarafından imzalandığı ve doğrulandığı için benzersiz olarak kayıt altına alınıyor.

Tweeti satın alan ise Tron Network tabanlı halka açık bir oracle sistemi olan Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi oldu. Tron’un kurucusu Justin Sun ise 2 milyon dolarlık teklifi ile açık artırmayı kaybetti. Sun, son zamanlarda bir çok yüksek profilli NFT müzayedesine katıldı.

Dorsey, NFT müzayedesinden elde ettiği tüm geliri hemen Bitcoin’e (BTC) çevireceğini ve bunları GiveDirectly adlı bir hayır kurumuna bağışlayacağını duyurdu.

NFT nedir?

Değiştirilemeyen belirteçler veya NFT’ler, kriptografik olarak benzersiz olan ve sahipliğin gerçekliğini doğrulamak için kullanılabilen özel bir kripto para türü olarak karşımıza çıkıyor. NFT’ler birbirinin yerine kullanılamaz ve türünün tek örneği veya küçük gruplar halinde çıkartılabilir. Son aylarda, NFT piyasasının 250 milyon doları aşması ve bireysel NFT’lerin 69 milyon dolar seviyesine kadar yükselmesi ile birlikte popülaritesini artırdılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku