İtalya da BTC alımı yapılabilecek en iyi borsa

0 0

Çokça kripto para birimi ile borsa seçeneğinin olması ve kripto piyasasındaki hızlı değişim güncel kalmayı gerektiriyor. Bu doğrultuda İtalyada kullanılan en iyi beş borsa listelendi.

Coinbase

San Francisco Kaliforniyada bulunan Coinbase birçok İtalyan tarafından en saygın borsa olarak kabul ediliyor. Yeni başlayanlar için ideal olan Coinbase 2012den bu yana Bitcoin satın alım satımını kolaylaştırdı. Bir hesap oluşturduktan sonra tercih ettiğiniz ödeme yöntemini bağlayarak BTC satın almaya başlanıyor.  Ayrıca Coinbase euro cinsinden mevduat kabul ediyor. 

Coinbase birçok borsada olduğu gibi kullanıcıların doğrulama amacıyla kimliklerini ve diğer bilgilerini resmi olarak beyan etmeleri gerekiyor.

Ücretler ise kullanılan ödeme yöntemine bağlı olacak. Banka alımları %1.49 kredi ve borç alımlarında ise %3.99 bekliyor. Satın alma limitleri hesapların doğrulama seviyesine bağlı olup günlük en yüksek doğrulama seviyesi ile 50.000 ABD Doları satın alımı yapılıyor.

Binance

Deneyimli spekülatörler için en borsalardan biri olan Binance CEOsu Changpeng Zhao hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey yatırımcılar için 166yı aşkınkripto para birimi sunuyor. 

Binanceda İtalyan BTC yatırımcıları için bir hesap açıldığı takdirde sayısız araç ve çift bulunuyor. Borsa Euronun da içinde yer aldığı 50den fazla para biriminde mevduat kabul ediyor.

Luno

2013 yılının başında kurulan Luno kripto para birimi endüstrisindeki en eski Bitcoin borsalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Önceden BitX olarak bilinen borsa 2017 başlarından Luno olarak isim değiştirdi. Lunonun kurucusu Timothy Stranex Googleda hizmet sağlayan eski bir çalışandır.

Luno Avrupada ikamet eden kullanıcıların para yatırdıktan sonra banka havalesi banka kartı veya kredi kartı kullanarak Bitcoin satın alma olanağı sağlıyor.

Luno Lunoya kaydolma kimliğinizi doğrulama Luno hesabınıza para yatırmak fonlarınızla BTC BCH veya ETH satın alımı gibi kullanımı son derece kolay aşamalardan oluşuyor.

Kraken

İtalyada Bitcoin satın alınabilecek bir başka borsa ise Krakendir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Kraken 2011den beri faaliyet gösteriyor. Düzinelerce kripto para birimi ve USD GBP ve EUR gibi fiat para birimlerini destekliyor.

Borsa ücretleri sipariş türüne ve işlem hacmine bağlı olarak % 0 ile % 26 arasında değişiyor. Kraken USD (FedWire) EUR (SEPA) ve CAD (Wire & EFT) cinsinden mevduat sunuyor.

CEX.IO

CEX.IO dünya çapında milyonlarca müşteri tarafından güvenilen ve İtalyan kullanıcıların BTCyi kredi kartı veya banka kartı ile satın almalarını sağlayan çok işlevli bir kripto para birimi borsası olarak tanınıyor.

Çoklu ödeme seçeneklerine (SWIFT SEPA ACH daha hızlı ödemeler) 7/24 müşteri desteğine ve kanıtlanmış platform istikrarına sahip olan CEX.IO USD EUR GBP ve RUB cinsinden mevduat kabul ediyor.

Sonuç olarak İtalyada BTC satın alımı için kripto para borsalarından en iyi olarak bilinen Coinbase borsası 30 milyondan fazla müşterisi ile İtalyada Bitcoin satın almak için en çok tercih edilen borsadır. Coinbasede basit güvenli ve kolay bir doğrulama işlemi vardır. Bitcoine erişimin hızlı olması gerektiğinde İtalyan müşterilerin % 3.99 ücrete tabi olan bir banka kartı ya da kredi kartı ya da yalnızca % 1.49 ücret gerektiren banka mevduatları ile anında alışveriş yapabilmeleri mümkündür.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku