Cardano ve Lykke ortaklığı

0 1

Cardano İsviçre merkezli Blockchain borsası ve finansal ürün sağlayıcısı Lykke Corp ile ortaklık kurdu.

Bu ortaklık ile Lykke Corp finansal hizmetlerini geliştirmek adına Cardanonun gelişmiş Blockchain teknolojisinden yararlanacak. Bu sayede Lykkle üstün fintech hizmetleri sunabilecek ve piyasadaki mevcut konumunu sağlamlaştıracak.

Lykke Corp operasyon ve finansal ürün kapsamını artırmak için İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından onay bekliyor.

Lykke Corp Lykke Blockchain Business Services Lycı Digital Assets Index ve Blockchain tabanlı çözümler konularında hizmet eden thinktank gibi girişimlerle Blockchain platformunda bir yetkinliğe sahip olmak için önemli hamlelerde bulunuyor.

Teknoloji ve uzmanlığın kesiştiği ortaklık

Cardano Başkanı Nathan Kaiser ortaklık hakkında İsviçrenin en yenilikçi Blockchain şirketlerinden biri olan Lykke Corp ile çalışmaktan memnun olduklarını dile getirdi.

“Bu işbirliği sayesinde hem Cardano hem de Lykke Corp finansal altyapı oluşturmaya ve Cardano ekosistemini güçlendirmeye hem de daha geniş Blockchain alanını zenginleştirecek hizmetler sunmaya çalışacak.”

Lykke Corpun CEOsu Richard Olsen ise konuyla ilgili olarak Cardanonun resmi metodlar ölçeklenebilirlik ve açık kaynak kodu gibi tüm “kritik özelliklere” sahip olduğunu ve bu sebeple bankalar tarafından tercih edilen bir blok zinciri haline getirdiğini belirtti.

“Cardano ile olan işbirliğimiz lykkenin Organize Ticaret Tesisi (OFT) tekliflerini geliştirirken Cardanodaki yeni Lykke ürün ve hizmetlerinin önünü açıyor.”

İki kurum da bu ortaklık ile yeni bir finansal hizmet ve ürün standardı sunmak için ekosistemlerini zenginleştirme amacı güdüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku