İSVİÇRE BORSA İŞLETMECİSİ:YENİ BORSAYA KRİPTO TİCARETİNİ EKLİYORUZ

0 0

İsviçre’nin ana borsa işletmecisi ve sahibi SIXyeni SIX Dijital borsasında kripto-para birimi ticaretinin sunulmasına karşı değil.

İsviçre Borsası Operatörü SIX 2019 yılının ortalarına kadar tamamen uyumlu kripto varlıkları takas etme planlarını duyurdu ve bunu Altı Dijital Değişim (SDX) olarak adlandırdı.Müşterilerin geleneksel menkul kıymetlerini kazanmalarını ve SIX müşterilerinin geleneksel menkul kıymetlerini kazanmalarına ve ICOlar yürütürken özel dijital belirteçler ihraç etmelerine ve ticaretine izin veren platformun dijital varlıklara yönelik türünün ilk dünya pazarı olan “ilk pazar altyapısı” olduğunu iddia etti.Açıklamadan sonra borsa operatörü SDXin Bitcoin ve Ethereum gibi merkezi olmayan kripto para birimlerinin doğrudan ticaretini kolaylaştıracak bir platform olarak işlev görmeyeceğini iddia etti.Bunun yerine hepsi bir arada tamamen düzenlenmiş “ekosistem” in arkasındaki fikir geleneksel finansal pazarın varlıklarını dijitalleştirmesine yardımcı olmaktı.

Ancak SIX Groupun sözcüsü  SDXin kripto para birimleri gibi “çeşitli dijital varlıkları ekleyebilecek” araçlara sahip olmasının “teknik olarak” mümkün olduğunu onayladı.Bölgesel yayın SwissInfo ile yapılan bir röportajda SIX Group sözcüsü Stephan Meiere yeni platformun özellikle Bitcoin gibi kripto-para ticaretini destekleyip desteklemeyeceğini soruldu.Buna karşılık sözcü operatörün hala tamamen düzenlenmiş bir platform geliştirme sürecinde olduğunu ve yeni bir dijital veya kripto varlığının eklenmesinin “durum tespiti sürecinden geçeceğini” ima etti.

Ayrıca kripto para birimlerinin işlem yapılıp yapılmayacağı ve fiata nasıl bir dönüşümün kolaylaştırılacağı da açıktır.

Eğer SIX yeni dijital varlık değişimi ile kripto ticaretini kolaylaştırmaya karar verirse dünyanın ilk büyük değişim operatörü olur.Ayrıca kripto ticaretini destekleyen mali düzenleyicinin ve ülkenin merkez bankasının gözetiminde tamamen düzenlenmiş olacak.Ayrıca sözcü SIXin aynı zamanda kaynak yaratma ihtiyacı olan müşterilere kendi platformunda özel ICO tokenlerinin listelenmesini ve ticaretini içeren eksiksiz bir ICO danışmanlık hizmeti sunacağını doğruladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku