İsviçre Bankasından Ethereum (ETH) Konusunda Bir İlk: Tarihe Geçti!
İsviçre Bankasından Ethereum (ETH) Konusunda Bir İlk: Tarihe Geçti!

İsviçre Bankasından Ethereum (ETH) Konusunda Bir İlk: Tarihe Geçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan Sygnum, bir ilke imza atarak Ethereum (ETH) yatırımcılarını heyecanlandırdı. Sygnum, Ethereum 2.0 staking kontratını destekleyen dünyadaki ilk banka olarak tarihe geçti.

Ethereum staking eden ilk banka!

Syngum artık banka müşterilerinin ellerindeki ETH’leri banka üzerinden kolaylıkla stake edebilmesini sağlayacak ve buna aracılık edecek. Kurumsal düzeyde bankacılık hizmetleri sunan kurum, şu an için yıllık yüzde 7 getiri sunuyor ve bunu Ethereum staking ile beraber aktarıyor.  Dünyanın ilk dijital varlık bankasına sahip yeni stake hizmeti, Ethereum’larını doğrudan mevcut cüzdanlarından stake etmek isteyen müşteriler için tamamen entegre ve kullanıcı dostu bir kurulum sunacak. Stake edilen ethereum, müşterilerin kendi cüzdanlarında kalacak ve bireyler için tam bir ayrım ve güvenlik sağlayacak.

JPMorgan: Ethereum Güncellmesi Staking Endüstrisini 40 Milyar Dolara Taşıyacak
 

ETH 2.0 staking’in Sygnum’a tanıtılması, banka ile stake edilen ilk kripto para birimi değil. Şu anda Sygnum, Tezos (XTZ) için stake teklif ediyor. Dijital varlık bankası ayrıca şu anda Dijital İsviçre Frangı stablecoin!i (DCHF) üzerinde getiri yaratan sabit vadeli bir mevduat sunuyor. Sygnum Bank İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger, son gelişmeler hakkında şunları söyledi:

Ethereum en büyük ikinci blockchain protokolü ve Ethereum staking, artık uygun, güvenli ve düzenlenmiş bir ortamda erişilebilen dijital varlık portföyleri için temel bir unsurdur. Bankamız ile ETH stake etme yeteneğinin bankanın mevcut tekliflerinin çekiciliğini daha da artıracağınını belitmek isterim.

ETH 2.0 stake etme popülerliği artıyor!

ETH 2.0 platformunda stake edilen ethereum miktarı artmaya devam ediyor. Son zamanlarda sayı, 185 bin’den fazla doğrulayıcı ile stake edilen 6.1 milyon Ethereum’a ulaştı. Stake edilen ETH miktarı, Ethereum’da 14 milyar doların üzerinde. Staking, kripto varlıklarına ilgi kazanmanın başka bir yöntemi olarak popülerlik kazanıyor gibi görünüyor. JPMorgan’ın analistleri kısa süre önce, staking’in hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar için bir gelir kaynağı olarak ivme kazanacağını belirtti. Analistler, staking gelirinin 2025 yılına kadar dört kat artmasını bekliyor. Sygnum Bank Hesap ve Saklama Başkanı Thomas Brunner şunları ekledi:

 Sygnum müşterileri yeni prrof of stake Ethereum’a katılabilir ve şimdi potansiyel olarak daha yüksek staking ödüllerinden yararlanabilir. Bu, Ethereum ekosistemindeki uzun vadeli yatırımcılar için zorlayıcı bir seçim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

İsviçre Bankasından Ethereum (ETH) Konusunda Bir İlk: Tarihe Geçti!