JPMorgan: Ethereum Güncellemesi Staking Endüstrisini 40 Milyar Dolara Taşıyacak

27

Wall Street yatırım bankası JPMorgan‘daki analistler, staking’in kurumsal ve bireysel yatırımcılar için  gelir kaynağı olarak ivme kazanacağını belirtti. Ethereum (ETH) güncellmesi, bu noktada devrim niteliğinde yeniliklere yol açacak.

Rapor: Staking yıllık 9 milyar dolar gelir sağlıyor

JPMorgan analistleri, bankanın kripto paraları eleştiren CEO’su Jamie Dimon’un duruşuna karşı çıkarak bu haftaki bir raporda, enerji konusunda Bitcoin’den daha fazla sürdürülebilir olan blockchain’lerin popülaritesinin artacağını savundu. Bu bağlamda, lider altcoin Ethereum ön plana çıkıyor. Rapora göre, staking şu anda kripto endüstrisi için yıllık tahmini 9 milyar dolar gelir sağlıyor.

İşte Haziran'da Ethereum (ETH)'un Fiyatını Etkileyecek 3 Önemli Faktör!
 

Araştırmacılar, gelecek yıl ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra Ethereum’un Proof of Stake’e (POS) geçişinin, alternatif konsensüs mekanizmasının benimsenmesini ve stake edilmesini teşvik edeceğini tahmin ediyor. Forbes’in bildirdiğine göre, bu, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından 20 milyar dolara ve 2025 yılına kadar 40 milyar dolara yükselen stake ödemeleriyle sonuçlanabilir.

Staking, madenciliği yendi

Staking, madencilik holdingleri yerine token sahiplerini ödüllendirerek perakende ve kurumsal yatırımcılar için daha çekici hale getirir. Raporda şunlar kaydedildi:

Stake etme, diğer varlık sınıflarına kıyasla kripto paraları elde tutmanın fırsat maliyetini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok durumda kripto para birimleri önemli bir nominal ve gerçek getiri sağlıyor.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: ETH 2 Bin Doların Altına Düşebilir!
 

Rapor ayrıca, kripto para birimlerinin volatilitesi azaldıkça, pozitif bir gerçek getiri elde etme yeteneğinin kripto piyasasının daha yaygın hale gelmesine yardımcı olmada önemli bir faktör olacağını belirtmeye devam etti. JPM araştırması, staking ekonomisinin borsalar ve stake hizmetleri sunan ve kesinti yapan şirketler için milyonlarca dolar gelir getireceğini öne sürüyor. Stake etmenin, Coinbase için 2020’de 10.4 milyon dolardan 2022’de 200 milyon dolarlık bir gelir fırsatı sunduğunu tahmin ediyor. Rapor, Stake ve DeFi’nin, faiz oranlarının dibe vurduğu veya bazı durumlarda negatif olduğu geleneksel bankacılık sisteminden çok daha iyi getiriler sunduğunu belirtti ve şunları ekledi:

Aslında, mevcut sıfır faiz ortamında, getirileri yatırım için bir teşvik olarak görüyoruz.

Nisan ayında, JPMorgan’ın Ethereum geliştiricilerini işe almaya başladığını bildirilmişti

Ethereum staking ivme kazanacak

Raporu yazan analistler, staking yoluyla getiri elde etmek için kripto varlıklarını kullanma yeteneğinin dijital varlıkları daha çekici bir varlık sınıfı haline getireceğini ve kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesine yardımcı olabileceğini tahmin ediyor. Hash oranlarında düşüş yaşayan Ethereum, önümüzdeki yıl gerçekleşmesi beklenen tam Proof of Stake geçişine hazırlanıyor.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: ETH'de Düzeltme Uzun Sürecek mi?
 

Yazma sırasında, ETH 2.0 Beacon Chain, 6 milyon ETH’nin biraz altında birikmişti. Bu, mevcut fiyatlarla yaklaşık 12,3 milyar dolar değerinde olan tüm arzın yüzde 5’inden biraz fazlasına denk geliyor. Bu, yılda yüzde 6,4 getiri sağlıyordu, bu da herhangi bankadan çok daha fazla. Ek olarak, bu ay piyasaya sürülecek olan EIP-1559, ağ ücretlerini yakacak ve Ethereum ağına ek deflasyonist özellikler yaratacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku