İşte Tezos taki yükselişin nedeni

0 6

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase Tezos (XTZ) için staking hizmetlerini birkaç Avrupa ülkesinden kullanıcılara genişlettiğini duyurduktan sonra varlığın fiyatı yaklaşık yüzde 6 arttı.

Coinbase 2019da ABD merkezli kullanıcılar için Tezosu ekledi. O zamandan beri şirket Tezosta ödül kazanan müşterilerin 2 milyon doların üzerinde para kazandığını söyledi.

Kripto para borsası bu ayrıcalıklı hizmetin İngiltere Fransa İspanya ve Hollanda gibi bazı Avrupa ülkelerindeki kullanıcılara tanıttığını duyurdu.

Açıklama “Coinbase Tezosu müşteriler adına paylaştırıp ödülleri doğrudan müşteri hesaplarına dağıtacak” şeklinde oldu.

Tezosun Coinbasee yaptığı tahmini yıllık getiri son 90 gün içerisinde elde edilen ödüllere dayanarak yüzde 5 civarında olmaya devam ediyor. Bununla birlikte borsa ödüllerin bir kısmını komisyon olarak tutuyor.

Şirket kullanıcıların bekleyen ödüllerinin uygulamada gerçek zamanlı olarak arttığını görebileceğini açıkladı. 35 veya 40 gün gibi belirtilen ilk bekleme süresinin tamamlanmasının ardından Tezos stakers ödülleri her üç günde bir doğrudan hesaplarında alacak.

Staking yatırımcıların Proof of Stake konsensüs algoritmasına veya çeşitlerinin çoğuna dayanarak belirli bir miktarda tokenı “kilitlemelerini” gerektiriyor . Stakerler genellikle oy kullanma ve ağın yönetimine katılma hakkını elinde bulunduruyor. Stake kullanıcıları bahsedilen tutarı kullanmadıkları için oldukça karlı olan süreci canlandıracak ödüller alıyor.

Tezos staking özellikle yatırımcılar için çekici ve cazip duruma geldi. Yakın zamanda kilitlenen XTZ miktarı EOSu geçti çünkü platformdaki tüm paraların neredeyse yüzde 93ü staking için kullanıldı.

Tezos (XTZ) Fiyatı

Geçen yılki haberlerden sonra Coinbase ABD müşterileri için Tezosu eklediğinde varlığın fiyatı neredeyse yüzde 70 oranında idi.

 Daha da etkileyici olan Tezosun Kara Perşembe satışından bu yana 1 doların altına düştüğünde nasıl bir performans gösterdiğidir. Bu olayları takip eden üç ay içinde XTZ değerini yüzde182 artırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku