Bitclave 30 milyon dolar ödeyecek

0 2

Blockchain tabanlı bir şirket olan BitClave PTE ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından getirilen tüm masrafları çözmek için 9 bin 500 yatırımcısına 2017 yılında topladığı 25.5 milyon doları geri ödeme anlaşmasına vardı.

BitClave Yatırımcılara Ödeme Yapacak

SEC 2017 yılında Blockchain tabanlı bu şirketi dijital varlık menkul kıymetlerinin kayıtlı olmayan ilk token sunuşunu (ICO) gerçekleştirmesi ile suçladı. BitClave Tüketici Aktivite Tokenlarını (CAT) ABD merkezli bireyler ve kuruluşlar da dahil olmak üzere yaklaşık 9 bin 500 yatırımcısına satarak 25.5 milyon dolar topladı.

SEC BitClavein federal menkul kıymetler yasalarının kayıtlı hükümlerini ihlal ettiğini söyledi. Şirket SECin bu tespitini ne kabul etti ne de reddetti ancak sonuçta 25.5 milyon dolarlık zoraki bir ödemeyi yaklaşık 3.5 milyon dolarlık faizi ve 400.000 dolarlık bir cezayı kabul etti.

SEC İcra Dairesi Siber Birimi Başkanı Kristina Littman “Geleneksel veya dijital menkul kıymet ihraççıları federal menkul kıymetler yasalarının kayıt şartlarına uymak zorundadır. Komisyon tarafından önerilen çözümler bu kayıt dışı teklifte yatırımcılara anlamlı bir rahatlama sağlayacaktır” dedi.

Emri takiben SEC tüm fonları yatırımcılara iade etmek için bir Fair Fund kurdu. Ayrıca Bitclave kalıcı devre dışı bırakılması için fon yöneticisine kendi kontrolünde kalan tüm CAT coinlerini aktarmak için kabul ettiğini bildirir emir bildirimi yayınlama ve tokenlerin tüm kripto para birimi işlem platformlarından kaldırılmasını talep ettiğini açıklar.

BitClavein Önceki Yasal Çalışmaları

Merkezi Kaliforniyada bulunan şirket SEC kararına göre 22 Mayıs 2018de eski memuruna direktörüne ve kurucu ortağına karşı devlete şikayette bulundu . BitClave kendisi ve bağlı kuruluşunun CAT ICOda toplanan şirket fonlarını kötüye kullandığını iddia etti.

Bir yıl sonra üç haftalık bir duruşmanın ardından jüri kurucu ortağı Bitclavee 7.6 milyon dolar tazminat güvene dayalı görev ihlali iddiasıyla 2.5 milyon dolar ve bağlı kuruluşa karşı dolandırıcılık için 2.5 milyon dolar veren bir karara vardı.

Bu olayın ardından şirket büyük ölçüde yasal konuların dikkatini dağıtması ve maliyeti nedeniyle BitClave iş planının uygulanabilir olmayacağını ve operasyonlarını tamamen kesme sürecinde olduğunu belirtti. Böylece firma daha önce planlanan platformun geliştirme aşamalarını durdurdu ve Bitclave Aktif Arama Ekosistemi (BASE) olarak adlandırıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku