İşte temmuz ayının en çok kazananları ve kaybedenleri

0 0

Kripto piyasası her zaman olumlu olmasa da bir ayın sonunda bizi şaşırtma alışkanlığı kazanmış gibi görünüyor. Ancak temmuz ayının olumlu sonuçlandığına da söylemek gerekiyor.

Temmuzda mini bir kripto canlanması görüldü diyebiliriz. Haftalarca olağandışı hareket eksikliğinden veya hepimizin birçok dijital varlıktan görmeye alıştığımız oynaklıktan sonra piyasa hızla yukarı doğru hareket etti. Çok az sayıda madeni kırmızıda bitirdiğinden piyasanın hızlı bir boğa için hazırlanıyordu ve bir dinlenme aşamasında olduğunu söylemek doğru olabilir.

En iyi 10 para

Ay sonuna yaklaştıkça Bitcoin (BTC) takıldığı 9 bin dolar seviyesinden yukarı doğru hareket etti ve ilk önce 10 bin ardından da 11 bin dolar seviyesini aştı.

Altcoinler de geride kalmadı. Ethereum (ETH) 300 ABD Doları aştı ve şu anda 400 ABD Dolarınına ulaşmasına sadece 15 dolar kaldı… Nitekim ETH Temmuz ayında piyasa değeri ile ilk 10 madeni para arasında en çok değer kazanan para oldu.

Ayrıca EHT 30 Temmuzda beşinci yıldönümünü kutladı ve fiyatı temmuz ayında Bitcoinin iki katından fazla arttı. Bu eğilim yıllık üç aylık ve haftalık rakamlarla da devam ediyor.

Ayrıca XRP Cardano (ADA) ve Bitcoin SV (BSV) temmuz ayında yüzde 50den fazla değer kazandı.

İlk 10 listedeki paraların geri kalanı da temmuz ayında Bitcoin hariç yüzde 30 ila yüzde 50 arasında değer kazandı. Dünyanın en popüler madeni parası geçtiğimiz ay boyunca en az değer kazanan para oldu.

En iyi kazanan 10 para

Piyasa değerine göre ilk 50 madeni para arasında elrond (ERD) haziran ayında kazananlardan biri olan ikinci sıradaki aavein (LEND) artışının iki katından fazla artarak ilk 10 kazanan arasında lider durumda. İkisi sırasıyla yüzde 200 ve yüzde 100den fazla değer kazandı.

Her ikisinin de temmuz ayında paylaşacakları önemli haberleri vardı. Elrond Network ana merkezde canlı yayında olduğunu açıkladı merkezi olmayan uygulama Maiar ilk lansmanı olarak ekonomik modellerini dönüştüreceklerini de ekledi. Bu arada Aave LENDin AAVEye göç etmesiyle tokenomics yükseltme teklifini genesis yönetişimini ve yönetişim tokenını duyurdu.

En iyi üç madeni para kendilerini en çok takdir gören madeni paralar arasında buldu. Genel olarak listedeki madeni paralar yüzde 50 ile yüzde 80 arasında artarken 10. sıradaki kozmosun (ATOM) fiyatı yüzde 52 arttı.

Chainlink (LINK) de  yaklaşık  yüzde65’lik artışla bu paralar arasında. Zeus Capital adlı gizli bir şirket tarafından yürütülen tartışmalı bir kampanyayla çalkantılı bir Temmuz geçirdi.

En çok kaybeden 10 para

Haziran ayında bunlardan birkaçı ile karşılaştırıldığında temmuz ayı piyasası o kadar iyi geçti ki kaybedenler listesinde sadece iki madeni para var

Stabilcoinler hesaba katılmadığı için fiyatları azalan iki token hedgetrade (HEDGE) ve ampleforthtur (AMPL).

Ampleforth temmuz ortasındaki piyasa değeri ile ilk 50 kriptoasset arasında en iyi performans gösteren madeni para haline gelmek için toplanırken aynı zamanda hem yukarı hem de aşağı yönde aşırı oynaklık gördüğü için Cryptoversee daha fazla dikkat çekti.

İlk 100den kazananlar ve kaybedenler

Bant protokolü (BAND) Temmuz ayında yaklaşık yüzde 270 değer kazanarak ilk 100 madeni para arasında yeşil listenin başında yer alıyor. Bunu hepsi yüzde 100den fazla olan gelişmiş internet blokları (AIB) yanı sıra elrond takip ediyor. Diğer dört coin  yüzde 100den fazla arttı.

İlk 100deki dokuz token Temmuz ayında düştü. Listenin başında AMPL geliyor. (TMTG) ikinci sırada ardından eşik (XVG) ve miktar (QNT) geliyor. Hepsi DE çift haneli düşüş kaydetmiştir. Kalan madeni paraların fiyatları yüzde 4ten az düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku