Ethereum bu gelişmeden olumlu etkilenebilir…

0 0

Ethereum artan DeFi ve DEX talebinin bir sonucu olarak güçlü bir ivme görüyor. Stratejistler ETH 2.0ın Ethereumu olumlu etkilemeye devam edeceğini söyledi

Ethereum neredeyse her açıdan güçlü bir ivme gösteriyor. Fiyatlar ve işlem faaliyeti artıyor ve ağ büyümesi hızlanıyor. Bir stratejist ETH 2.0ın ETHnin benimsenmesini arttırmaya devam edebileceğini söylüyor.

Asya merkezli bir girişim sermayesi şirketi olan Spartan Groupun kurucu ortağı Kelvin Koh şunları söyledi:

“Ethereumdaki güçlü hareket büyük bir katalizör olan yaklaşan ETH 2.0 lansmanı ile ilgili. Önümüzdeki 2-3 yıl boyunca ETH 2.0ın her aşaması Ethereumu nihai durumuna yaklaştırıyor ve ETH için katalizör olacak.”

Ethereum blockchain ağı bir tıkanma belirtisi gösterdiğinden ETH 2.0ın beklentisi artmaya devam ediyor.

Stratejistler neden Ethereumun uzun vadeli büyümesi konusunda iyimser?

Analistler yıllarca merkezi olmayan uygulamaların (DApps) benimsenmesinde ölçeklenebilirliği ana barikat olarak kabul ettiler.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokollerini içeren DAppler zincir üzerindeki tüm bilgileri Ethereum blok zincirinde işler.

İster bir ödeme isterse akıllı bir sözleşme olsun her DApp kullanıcısı verileri işlem biçiminde gönderir. Ethereumda yapılan bir işlemin ücreti gaz olarak adlandırılan ve maliyetli olabilecek bir ücrettir.

Önemli sayıda onaylanmamış işlem olduğunda Ethereum ağının tıkanmasına da neden olabilir.

ETH 2.0 Ethereumun madencilere bağımlılığını düşürdüğü için ağ tıkanma olasılığını önemli ölçüde azaltıyor.

Sonunda ETH 2.0 yayılırken madenciler ağdan aşamalı olarak kaldırılacak. ETH 2.0da kullanıcılar ETHlerini “istifleyerek” verileri işler. Buna karşılık ETH 2.0 ödül sistemine dayalı teşvikler alıyorlar.

Ancak ETH 2.0 ölçeklenebilirlikte önemli bir sorunu çözdüğü için uygulanması da oldukça karmaşıktır. Sonuç olarak ETH 2.0 geçmişte birkaç kez ertelenmiş ve bunun beklentisi artmıştır.

Aşamaların gerçekleşeceği ETH 2.0 başlarsa Koh gibi stratejistler Ethereumu olumlu yönde etkileyeceğine inanırlar.

ETHnin büyüme potansiyeli var

Araştırma şirketi Delphi Digital’in analisti Alex Gedevaniye göre Ethereumun hâlâ ek büyüme için potansiyeli var.

Gedevani ETH 2.0 Ethereumu Kanıt (PoS) konsensüs algoritmasına geçirdiğinde birçok doğrulayıcı ve kullanıcıyı destekleyebileceğini söyledi ve “3.8 milyar dolarlık TVLye sahip büyüyen bir DeFi ekosistemine kıyasla 36 milyar dolarlık bir varlık olarak ETH PoS büyük ve önemli potansiyele sahip. Beacon zinciri diğer PoS protokollerinden daha fazla 10 binlerce doğrulayıcıyı destekleyebilecek özelliklere sahip olacak” dedi…

Şimdilik endüstri uzmanları ve stratejistleri ETH 2.0ın ilerlemesine ve Ethereum trendine olumlu tepki veriyorlar. DeFi ve merkezi olmayan borsalar (DEXler) talebi artırmaya devam ettikçe çeşitli veri noktaları blok zincirinin hızla büyüdüğünü gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku