İşte şu anda kullanabileceğiniz 13 kripto banka kartı

0 26

Kripto para birimi işlem hızında gizlilikte maliyette ve kolaylıkta önemli iyileştirmelerle finansal dünyayı yeniden yapılandırırken banka kartları eski ve yeni arasında faydalı bir köprü olabilir.

RİPPLE’DAN YENİ İŞ BİRLİĞİ… TIKLAYIN

Artık bir düğmeye dokunarak kripto para biriminin harcanabilir fiat para birimi (geleneksel para) ile değiştirilmesine olanak sağlayan kripto banka kartı seçeneği çoğalıyor.

İşte o kartlardan bazıları:

AVRUPA KRİPTO BANKA KARTLARI

2015 yılında piyasaya sürülen Plutus en uzun süredir devam eden kripto kartı hizmetlerinden biri. Plutus kullanıcıların özel anahtarlarının kontrolünü elinde tutmasına izin veren bir platform. Yaklaşık 200 ülkede kullanılabilen kart ile şu anda GBP veya EUR ile ETH ve PLU işlemlerini destekliyor.

Wirex de Avrupa için popüler bir seçenek. 2014’te kurulan Londra fintech firması temassız çok para birimli Visa kartı piyasaya süren ilk şirketti ve 130 ülkede 2 milyon dolarlık işlem gerçekleştiren üç milyondan fazla müşteriye sahip. Wirex banka kartı birkaç büyük kripto para birimini destekliyor. Wirex 2020de Kanada Japonya ve ABDye genişlemeyi planlıyor.

Monolith ETH ve ethereum tabanlı kripto paraların Monolith Visa kartına dönüştürülmeden ve harcanmadan önce mobil cüzdanında saklanmasına izin veren bir platfom. Monolith bu özelliğiyle “merkezi olmayan bir banka” gibi çalışıyor.

İngiltere dijital bankası Revolut 2017den bu yana Avrupa Ekonomik Alanı kullanıcılarına 30 fiat para biriminden herhangi birini Bitcoin Litecoin Ethereum Bitcoin Cash ve XRP ile değiştirebilme imkanı ile kripto para satın almasına tutmasına ve değiştirmesine olanak sağlıyor.

Cryptopay orijinal Bitcoin ödeme kartlarından biri ve plastik bir ön ödemeli kart. İngiltere Rusyada bulunan ve yakında Singapurda satışa sunulacak olan Cryptopay GBP USD ve EUR fiat para birimlerini ile yalnızca Bitcoini destekliyor.

Yukarıda sayılanlara ek olarak Bitnovo Coinbase Uquid (89 kripto parayı destekliyor) ve 2gether  kartları da seçenekler arasında bulunuyor.

KUZEY AMERİKA KRİPTO BANKA KARTLARI

BTC ETH XRP GUSD USDC PAX ve BCH desteğiyle Bitpay’in banka kartı ABD sakinleri için en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Bu kart yalnızca ABD vatandaşları tarafından kullanılabiliyor.

KÜRESEL KRİPTO BANKA KARTLARI

Singapur merkezli finansal platform Paycent Nisan 2018de piyasaya sürüldüğünden beri 94 bin kart bastığını belirtiyor. Paycent başlangıçta sadece Bitcoini desteklerken şimdi – ETH BNB LTC XRP ve DASH gibi çeşitli kripto para birimleri işlemlerini destekleyerek 200 ülkede 36 milyon işletme tarafından kabul edilen küresel bir çözümü temsil ediyor. Paycent kartları ile sanal para biriminizi fiata dönüştürebilir ardından çevrimiçi veya fiziksel mağazalarda harcayabilirsiniz; ayrıca dünyanın dört bir yanındaki ATMlerden nakit çekebilirsiniz.

Üç Paycent kartı mevcut:

China Union Pay tarafından desteklenen Ruby

Union Pay International tarafından desteklenen Safir

Mastercard tarafından desteklenen Solitaire

2019da piyasaya sürülen Crypterium kartı ise 178 ülkede 50 milyondan fazla işletmede kripto para harcamanıza ve 2.5 milyon ATMden fiat para çekmenize imkan veriyor.

Crypto.com’un MCO Visa kartı ise (eski adıyla Monako Kartı) ABD Avrupa ve APACdeki birçok ülkede kullanılabiliyor ancak dünyanın her yerine kullanılamadığı için yarı küresel kabul ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku