İşte Stellar (XLM) Rallisinin Arkasındaki Çarpıcı Nedenler!

0 123

Ödeme odaklı Stellar blockchainin kripto para birimi XLM iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bir analist rallinin rakip kripto para birimi XRPnin SEC ila yaşadığı mahkeme süreci ve ABD Para Birimi Denetleyici Ofisinin (OCC) stabilcoinlerle ilgili son kararından kaynaklandığını belirtti.

XLM an itibariyle Kasım 2018den bu yana en yüksek seviye olan 02914 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi bu hafta şimdiye kadar fiyatını ikiye katladı ve son 24 saatte yüzde 50den fazla değer kazandı.  

 Fiyat rallisinin yanı sıra ticaret hacimleri de yükseldi. CF Benchmarks CEOsu Sui Chung CoinDeske “CF Benchmarksın XLMUSD fiyatı tarafından yakalanan ortalama hacimler son 14 günde iki katından fazla arttı”  dedi. Hacimlerdeki artışla desteklenen fiyat kazançları grafik analistleri tarafından sürdürülebilir olarak kabul edilir.

 Londra merkezli kripto para şirketi Bequantın CEOsu Denis Vinokourova göre XLM XRPnin modifiye edilmiş bir forkuu olduğu için XRPnin içine düştüğü zor günlerden faydalanıyor” dedi. 

 SECin XRPyi dava ettiği günden itibaren XRPnin fiyatı yarı yarıya 020 dolara düştü ve kripto para topluluğu fonların XRPden XLMye çevrildiğini düşünüyor.

Dahası XLM OCCnin ABD bankalarının finansal sistemde bir yerleşim altyapısı olarak halka açık blokkchain ve dolar destekli stabilcoinleri kullanmasına izin verme kararından yararlanıyor gibi görünüyor Vinokourov bir Telegram sohbetinde CoinDeske verdiği demeçte “XRP SEC davasıyla ilgilendiği için meydana gelen yeni gelişmelerden yararlanma olasılığı düşük.” dedi.

 Stellar (XLM) ve Ukrayna İş Birliği İddiaları

Ek olarak XLM Stellar’ın bu hafta başlarında Ukrayna’nın merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmesine yardımcı olduğunu duyurmasının ardından yükselmeye devam ediyor. Ukrayna Stellar’ın bu rolünün önemini küçümsemesine ve XLM tokeninin CBDC’de hiçbir rol oynamayacağı iddiasına rağmen görünüşe göre bazı yatırımcıların tokenı satın almasını engellemedi.

CF Benchmark’tan Chung “Ukrayna hükümetinin potansiyel CBDCyi kurmak için Stellar blockchain ağını seçtiği bildirildi” dedi. “Bu XLM için mükemmel bir fırtınaya dönüşüyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku