Singapurlu Gençler En Çok Bu Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyor!

72

Araştırma şirketi Toluna tarafından 1.000 Singapur vatandaşıyla yapılan yakın tarihli bir anket, ülkedeki kripto para benimsemesine dair bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkardı. Singapur, kripto para yanlısı bir ülke olarak kabul ediliyor ve bu anket, pozitif düzenlemelerin bu sektördeki benimsenmeyi nasıl etkileyebileceğini ortaya koyuyor. Ankete göre, ülke nüfusunun yüzde 93’ü kripto para birimlerinden haberdarken, toplam nüfusun yüzde 43’ü de bu varlıkla yatırım yaptı.

Singapur kripto para yanlısı politikalar izliyor

ABD gibi ülkelerin sadece yüzde 6 sahiplik oranına sahip olduğu göz önüne alındığında, yüzde 43’lük bir oran oldukça yüksek. Yüksek kripto para benimseme oranı, 26-45 yaş grubu arasındaki genç nüfus arasında daha da yüksek. Singapur’un DBS bankası, Mayıs ayında Asya’nın ilk dijital para fonunu başlattı. Yayınlanan raporda şu ifadelere yer verildi:

Asya’daki önemli bir finans merkezi olarak Singapur, yüksek düzeyde sınır ötesi işlemlere sahip, bu da kripto para biriminin gerçek kullanım durumu ve ekonomisi için potansiyel faydalar sağladığı anlamına geliyor. Bu düzenleyici kabul, Singapur’un ASEAN’ın fintech merkezi olarak itibarı ile birleştiğinde, onu önümüzdeki birkaç yıl içinde borsalar ve yeni başlayanlar için bir cennet haline getirecek.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)'un 3 Yıllık Korelasyonu Sona Erebilir!
 

Bu yıl Ocak ayında yürürlüğe giren 2019 Ödeme Hizmetleri Yasası, Singapur’un düzenleyici başkanı Singapur Para Otoritesi’nden lisans aldıktan sonra kripto para borsalarının faaliyet göstermesini zorunlu hale getirdi. Düzenlemeler, trader’ların potansiyel dolandırıcılık platformlarına karşı daha güvenli olmasını sağladı.

Ethereum, gençler arasında iki kat daha popüler!

Anket, lider altcoin Ethereum’un 18-25 yaş arası genç yaş grubu arasında iki kat daha popüler olduğunu ortaya koydu. Bitcoin, ankete katılanların favorisi olmaya devam etti. Kripto sahibi olan kişilerin yüzde 74’ü yatırımlarından kar elde ederken, yüzde 21’i bu sektöre yatırım yapacaklarını söyledi ancak Covid ile ilgili belirsizlikler nedeniyle yatırımlarını ertelediğini söyledi.

Binance Coin ve Ethereum Fiyat Tahmini: Kritik Seviyeler ve Teknik Analiz!
 

Singapur, düzenlemeleri nedeniyle Asya pazarında bir dijital merkezi haline geldi ve bu sektörde servis sağlayanların uyumunu kolaylaştırdı. Devlet desteği, hem yatırımcılar hem de borsaları için koruma sağlıyor. Singapur’un kripto yanlısı yaklaşımı, anketten de görüldüğü gibi kripto benimseme üzerinde yükseliş etkisine sahip. 2021, birkaç şirketin halka ilk çıkışını yapmasıyla genel olarak benimsenme için harika bir yıl olduğunu kanıtladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku