Piyasa Kırmızıda: 4 Metaverse Altcoin Balina İstilasında!

139
Metaverse endüstrisi, giderek daha da büyüyor. Kripto para projeleri, bu endüstrinin bir parçası olmak için sıraya giriyor. Son zamanlarda, Shiba Inu (SHIB) metaverse’iini başlattı. Bored APE NFT yaratıcısı Yuga Labs, “Otherside” isimli projesini hayata geçirecek.

Balinalar, Gala Games (GALA), Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve ApeCoin (APE) biriktiriyor

Gala Games (GALA), Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) gibi metaverse projeleri şimdiden büyük ilgi görüyor. Birçok büyük bankacılık kurumu, elektronik devi ve moda tasarımı firması bu sanal dünyalarda araziler satın aldı. CoinMarketCap’e göre, önde gelen metaverse tokenlerinin toplam piyasa değeri son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde düştü. 24 saatlik işlem hacmi de yüzde 25 düştü. Toplam piyasa değeri ise yaklaşık 27.28 milyar dolar. Görünüşe göre Ethereum (ETH) balinaları, dipten satın almak için fırsatı kaçırmıyor. WhaleStats’a göre, önde gelen ETH balianları son 24 saat içinde APE, SHIB, GALA ve MANA biriktiriyor.
2 Metaverse Altcoin Balina İstilasında!
 
APE için çılgınlık giderek artıyor. ApeCoin, dün yüzde 10’un üzerinde bir artış kaydederken, Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde 2 düştü. ETH balinaları dünden bu yana 12.4 milyon dolardan fazla APE aldı. Bunun nedeni, yaklaşmakta olan çok metaverse projesi “Otherside” olabilir. GALA, son 7 gün içinde yüzde 18’in üzerinde düştü. Ancak, altcoin, en büyük ETH cüzdanları tarafından satın alınan ilk 10 token arasına girdi. En iyi Ethereum balinaları, 35 milyon dolardan fazla GALA’ya sahip. MANA, ETH balinaları tarafından en yaygın olarak tutulan token olarak ortaya çıktı. WhaleStats’a göre MANA, son 24 saatte ilk 500 balina arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmeler listesine de girdi. ETH balinaları toplamda 162 milyon dolardan fazla MANA  elinde tutuyor.

Metaverse sektörü, 13 trilyon dolara ulaşabilir

Citibank metaverse sektörünün 2030 yılına kadar 8 trilyon dolar ile 13 trilyon dolar arasında büyüyebileceğini tahmin ediyor. Metaverse kullanıcılarının sayısı ise beş milyara ulaşabilir. Citibank, metaverse ekosistemi ve kullanım durumları hakkında 184 sayfalık detaylı bir rapor yayınladı. Rapor, bugün metaverse’in en popüler şekilde bir sanal gerçeklik (VR) başlığındaki video oyunları aracılığıyla deneyimlenebileceğini belirtiyor.

Ancak Web3’e ilerlediğimizde, açık metaverse topluluğa ait olacak ve topluluk tarafından yönetilecek. Büyük bir ekosistem oluşturmak, sanal dünyaya kişisel bilgisayarlar, oyun konsolları ve akıllı telefonlar aracılığıyla erişmek anlamına geliyor. Ancak, bu başarıya ve pazara ulaşmak için büyük bir altyapı yatırımı gerekecektir. Ekosistemi desteklemek için büyümenin günümüz seviyelerine kıyasla 1.000 kattan fazla artırılması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku