İşte ‘halving’in ilk büyük etkisi… İflas bayrağını çekti

0 0

Madencilik endüstrisinde Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesinin büyük etkisi ortaya çıkıyor. Kanada merkezli büyük bir madencilik şirketi olan HyperBlock iflas bayrağını çekti.

Şirket yarıya indirdikten sonra 20 megavatlık madencilik tesislerini kapattı. Konuyla ilgili basın açıklamasında 11 Mayısta madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinin şirketin kazandığı madencilik ödüllerini önemli ölçüde azalttığı belirtildi.

BİTCOİN İÇİN 50 BİN DOLAR TAHMİNİ… TIKLAYIN

Halving etkinliği HyperBlockun artık Bitcoin madenciliğinden kar elde edememesine neden oldu. HypherBlock ayrıca elektrik sağlayıcı Energy Keepers ile 14 Mayısta yürürlüğe girmesi için uzun vadeli anlaşmayı feshettiğini bildirdi. Ayrıca artık finansal yükümlülüklerini yerine getiremediğini açıklayan şirket Kanada İflas Kanunu uyarınca alacaklılarıyla uzlaşmak üzere bir mütevelli heyeti atadı.

Aralık 2018 itibarıyla madencilik tesisinde 13 binden fazla madencilik cihazı vardı. Bölge sakinlerinin tesisin yarattığı gürültüden sık sık şikayet ettikleri belirtiliyor. Ayrıca tesis bir yıl bulunduğu ilçede tüketilen tüm elektriğin üçte birini tüketti.

HyperBlock Kuzey Amerikanın en büyük Bitcoin madencilik tesislerinden birini işletti

Blockchain.com’un verileri halving’den sonra hash rate’in yüzde 25 oranında düştüğünü gösteriyor. 10 Mayıs’ta saniyede 136 kentilyon olarak kaydedilen hash rate 18 Mayıs itibari ile 102 kentilyon. Hash rate’teki bu düşüş madencilerin de Bitcoin’den aynı oranda çekildiğine işaret ediyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku