İşte ‘halving’in ilk büyük etkisi… İflas bayrağını çekti

İşte ‘halving’in ilk büyük etkisi… İflas bayrağını çekti
  • 20 Mayıs 2020

Madencilik endüstrisinde Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesinin büyük etkisi ortaya çıkıyor. Kanada merkezli büyük bir madencilik şirketi olan HyperBlock, iflas bayrağını çekti.

Şirket yarıya indirdikten sonra 20 megavatlık madencilik tesislerini kapattı. Konuyla ilgili basın açıklamasında, 11 Mayıs'ta madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinin, şirketin kazandığı madencilik ödüllerini önemli ölçüde azalttığı belirtildi.

BİTCOİN İÇİN 50 BİN DOLAR TAHMİNİ… TIKLAYIN

Halving etkinliği, HyperBlock'un artık Bitcoin madenciliğinden kar elde edememesine neden oldu. HypherBlock ayrıca elektrik sağlayıcı Energy Keepers ile 14 Mayıs'ta yürürlüğe girmesi için uzun vadeli anlaşmayı feshettiğini bildirdi. Ayrıca, artık finansal yükümlülüklerini yerine getiremediğini açıklayan şirket, Kanada İflas Kanunu uyarınca alacaklılarıyla uzlaşmak üzere bir mütevelli heyeti atadı.

Aralık 2018 itibarıyla madencilik tesisinde 13 binden fazla madencilik cihazı vardı. Bölge sakinlerinin tesisin yarattığı gürültüden sık sık şikayet ettikleri belirtiliyor. Ayrıca tesis, bir yıl bulunduğu ilçede tüketilen tüm elektriğin üçte birini tüketti.

HyperBlock, Kuzey Amerika'nın en büyük Bitcoin madencilik tesislerinden birini işletti

Blockchain.com’un verileri, halving’den sonra hash rate’in yüzde 25 oranında düştüğünü gösteriyor. 10 Mayıs’ta saniyede 136 kentilyon olarak kaydedilen hash rate, 18 Mayıs itibari ile 102 kentilyon. Hash rate’teki bu düşüş, madencilerin de Bitcoin’den aynı oranda çekildiğine işaret ediyor.

 

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Hyperblock ile ilgili her şey

İşte ‘halving’in ilk büyük etkisi… İflas bayrağını çekti

İşte ‘halving’in ilk büyük etkisi… İflas bayrağını çekti

Madencilik endüstrisinde Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesinin büyük etkisi ortaya çıkıyor. Kanada merkezli büyük bir madencilik şirketi olan HyperBlock, iflas bayrağını çekti....

  • 20 Mayıs 2020
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.