18 Temmuz’daki Grayscale’in Kilit Açma Olayı Bitcoin Fiyatını Etkiledi mi?

49

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) kilidinin açılmasının, Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde düşüşe yol açabileceğini beklediğinden, son birkaç haftadır kripto para sektöründe tartışma konusu oldu. Bununla birlikte, genel inanışın aksine BTC fiyatı, kilit açma aşamasında satıştan kaçmayı başardı.

Beklenen düşüş gerçekleşmedi!

En büyük kilit açma 18 Temmuz’da gerçekleşti ve şimdi Temmuz ayı için büyük kilit açmaları geride bıraktık. BTC fiyatı, Temmuz ayının çoğunluğu için aynı fiyat aralığında, 30 bin ila 35 bin dolar arasında işlem görmeye devam etti. Dün BTC için 30 bin dolarlık kilit destek seviyesinin altına düşmesine rağmen, lider kripto para bugün erken saatlerde 31.5 bin doların üzerine çıkmayı başardı. BTC, an itibariyle son 24 saat içinde yüzde 6,3 fiyat artışıyla 31.539 dolardan işlem görüyordu.

FUD’nin en büyük nedeni, Grayscale’in kilit açma sırasında Bitcoin varlıklarını potansiyel olarak satacağına dair genel inançtı. Ancak, GBTC Trust, akredite yatırımcılar tarafından yatırılan BTC’lerin hiçbirini GBTC hisselerine karşı satamaz. Tek dezavantajı, kilidi açmanın negatif prim nedeniyle potansiyel olarak yaratabileceği spot piyasa baskısıydı. Analistler, negatif bir primin, traderları daha ucuz olacağı için spot BTC yerine GBTC hisseleri almaya ikna edeceğine inanıyordu. Ancak birçok analist, hissedarların üzerlerindeki negatif prim nedeniyle hisselerini satmak istemeyebileceklerini bildirmişti.

Kurumlar Bitcoin düşüşünde daha fazla GBTC hissesi satın aldı

Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına düşmesi, birçok trader’ı kritik desteği kaybetmenin daha fazla fiyat düşüşü konusunda endişelendirdi. Ancak kurumlar, Cathie Wood liderliğindeki Ark Invests’in GBTC hisselerinde 10.5 milyon dolar daha satın almasıyla düşüşü satın almaya devam etti.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC)'lerini Satıyor mu?
 

Kripto para piyasası, bu yıl Mayıs ayındaki ATH’sinden bu yana değerlemesinin yarısından fazlasını kaybetmiş olsa bile, kurumsal yatırımcılar kripto para  dünyasına destek ve güven göstermeye devam ediyor. Bugün erken saatlerde, dünyanın en eski bankalarından olan BNY Mellon, başka bir kripto borsasını desteklemek için altı finansal kuruma katıldı. İlk 6 saklama bankasından dördü Bitcoin saklama hizmetleri sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku