Bitcoin 30 Bin Doların Altında: Delta Varyantı Piyasaları Sallamaya Başladı!

45

Lider kripto para birmi Bitcoin (BTC), 30 bin dolarlık bir başka önemli desteğin altına düşerek aşağı yönlü yolculuğuna devam ediyor. An itibariyle, Bitcoin yüzde 7 düşüşle 29.637 dolardan işlem görüyor ve 555 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Delta varyantı etkisini göstermeye başladı: Wall Street çakıldı!

Piyasada meydana gelen düzeltme, 19 Temmuz Pazartesi günü Wall Street’teki keskin düşüşün ardından geldi. Dow Jones (DJIA), artan COVID-19 delta varyantı vakalarının piyasayı baskı altına almasıyla nedeniyle 700 puanın üzerinde değer kaybetti. Bu, Ekim 2020’den bu yana endeksin en dik tek günlük düzeltmelerinden biri oldu. Kripto para piyasası toparlanmaya başlamısşken, Wall Street’teki bu hareket geldi. Öte yandan, kurumsal yatırımcılar ve balinalar bu düzeltmenin ortasında biriktirmeye devam etti. Geçen hafta sonu boyunca, tek bir balina yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC satın aldı. Bu balina, 18 cüzdanda yaklaşık 30 bin Bitcoin ekledi. Aynı zamanda, Rothschild gibi yatırım kurumları, türev ürünler aracılığıyla daha fazla Bitcoin biriktirdi. Daha önce bildirdiği gibi, Rothschild son çeyrekte Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 100 bin’den fazla hissesini satın aldı.

Santiment: Twitter'daki Olumsuz Bitcoin Duyarlılığı Fiyat Artışına Yol Açabilir!

Fiyat düşüşü, Bitcoin Blockchain’i ile etkileşime giren benzersiz adres sayısının 2021 Mayıs ortasından bu yana sürekli düşüşte olmasıyla ortaya çıkıyor. Kripto analisti Lark Davis’e göre, Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 11’i 31 bin ile 34 bin dolar arasında işlem gördü. Analist, panik satışının BTC fiyatında basamaklı bir etkiye yol açabilecek daha fazla düşüşü tetiklediğini belirtiyor.

 Bitcoin için kritik destek seviyeleri!

Son Bitcoin fiyat düşüşü, daha geniş piyasa düzeltmesinin bir parçası. Genel kripto para piyasası, son 24 saatte yüzde 7 düştü ve piyasa değerinden 100 milyar dolardan fazlasını sildi. Ethereum (ETH), önceki 1750 dolarlık destek seviyelerinin altına düşerek yüzde 8,75 değer kaybetti. Binance Coin (BNB) yüzde13 düşüşle 260 dolardan işlem görüyor. Cardano (ADA) da yüzde11 düşüşle 1.0 dolar seviyesinde işlem görüyor.

30 bin dolarlık destek, Bitcoin’in tutunması için çok önemliydi. Teknik çizelgeler, sonraki destek seviyeleri altında bir düşüş için art arda bir düzeltme öneriyor. Dikkat edilmesi gereken bir sonraki ardışık Bitcoin destek seviyeleri 28 bin dolar, 26 bin dolar, 22 bin dolar ve 19 bin dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku