Forbes: Delta Varyantı Uzun Vadede Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyebilir!

21

Kripto para piyasasının en tanınmış analistlerinden biri olan Scott Melker, ana akım medyanın yeni bir Bitcoin (BTC) FUD anlatısını aşılamaya çalıştığını ileri sürdü. Ünlü dergi Forbes da Delta varyantının kripto para piyasası üzerinde uzun vadede olumsuz bir etki yaratabileceğini iddia etti.

Yeni FUD anlatısı: Delta varyantı

Melker, Bitcoin fiyatında yaşanan son düşüşün sebebinin yeni Covid-19 varyantı Delta üzerine yoğunlaşan korkuların sorumlu olduğu konusunda açıklamalar yaptı ve şunları vurguladı:

 Manşetlerde gördüğüm yeni FUD anlatısı: insanlar Covid varyantı Delta yüzünden Bitcoin satıyor. Şimdi yeni bir FUD dalgası başlıyor.

Ünlü Bitcoin boğası Anthony Pompliano’nun da belirttiği gibi, yetkililer, yeni karantinalar ve maske zorunlukları ve yeniden ortaya çıkan vakalarda alarm vermeye devam ediyor. FUD ve duygu odaklı bir piyasada, bazı analistler Covid vakalarının piyasalarla doğrudan bir ilişkisi olduğunu iddia edebilir. Ancak, özellikle bazı uzmanlar arasında merak edilen büyük soru şu, paniği başlatmak için kasıtlı bir girişim var mı?

Forbes analizi: Delta varyantı ve Bitcoin

Bugünlerde baskıyı hisseden sadece Bitcoin değil. Küresel hisse senetleri de enflasyonist endişeler ve artan covid vakaları karşısında darbe alıyor. Ancak “kanıtlanmamış” varlık sınıfı olarak, fiyatta tam bir teslimiyet konusunda endişeleri çeken Bitcoin oluyor. Forbes, Bitcoin’in performansının “hızlı yayılan Delta varyantı” nedeniyle küresel pazarlardaki düşüşü yansıttığını belirtti. Bu da ekonomik toparlanmaya müdahale etme korkularını artırıyor. Fobes şunları vurguladı:

Düşüşün kesin nedeni belirsiz olsa da, uzmanlar yenilenen kısıtlamalardan ve daha yavaş bir toparlanmadan korktuğu için kripto piyasası, Ekim ayından bu yana en büyük bir günlük düşüşünü kaydeden Dow Jones da dahil olmak üzere dünya çapındaki piyasalardaki keskin düşüşleri yansıtıyor. Bunun sebebi Delta Covid-19 varyantı. Delta baskısı uzun vadede Bitcoin fiyatı için tehdit oluşturabilir.

Bitcoin 30 Bin Doların Altında: Delta Varyantı Piyasaları Sallamaya Başladı!
 

Son haftalarda, birçok ana akım yayın kuruluşu, ekonomik bir toparlanmanın yolda olduğu fikrini öne sürdü.  Bloomberg, meydana gelen toparlanmanın, daha yavaş olacağını ileri sürdü. Ancak muhalif teknik analist Gregory Mannarino, güncel olayların sahte haber ve propaganda olduğunu söyledi. Gerçek ekonominin piyasalar üzerinde hiçbir etkisi olmadığına ya da tam tersi olduğuna işaret ederek, bunun her yerde bir satın alma fırsatı olduğunu da sözlerine ekledi. Mannarino, bir gün piyasaların adil bir değerlemeye uyum sağlayacağını kabul etti. Ancak son çare alıcısı olan Fed, piyasaları desteklemeye devam ettiği sürece, zamanın geldiğine inanmıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Bitcoinist.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku