İşte Ethereum’un yükselişinin arkasındaki 3 neden…

0 0

Ethereumun sonunda hareketlendi. Bugün dünyanın ikinci en büyük dijital varlığı önemli bir ilerleme kaydetti. Peki ETHnin ivmesinin arkasında ne var?

Son birkaç saat içinde Ethereum fiyatları beş ay boyunca görülmeyen seviyelere ulaştı.

Haftalarca 220 ila 250 dolar arasında sıkışan Ethereum bugün direncini kırdı ve 270 dolara kadar ulaştı. Mart ortasındaki COVID kazasından bu yana Ethereum yüzde 140 oranında yükseldi.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ethereum’daki hareketliliğin şu 3 nedene bağlanıyor:

ETH 2.0 etkisi

Mevcut haraketliliğin ana sebeplerinden biri ETH 2.0 test ağı lansmanını doğrulayan resmi açıklamanın yapılması gibi görünüyor.

Çarşamba günü Ethereum yazılım mühendisler resmi genel test ağı için teknik özellikleri yayınladı ve yıl sonundan önce bir ana ağ lansmanı için umutları yeniledi. 4 Ağustos Medalla adlı ETH 2.0 genel test ağının yayınlanacağı gün olacak. Medalla madalya anlamına gelir ve ETH 1.0 lansmanını hazırlamak için kullanılan Olimpiyat test ağına bir işarettir. 

Balinalar etkin

İkinci neden ETH’nin çoktandır hafife alınmasına karşın şu anda balinaların yükleniyor olması.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında Ethereum bugünün patlamasından sonra bile hak ettiği ilgiyi göremiyor.   Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 50 altında. Ancak Ethereum hala kendi en yüksek seviyesinin yüzde 80inden daha az bir seviyede. Bu da Ethereum’un daha fazla gidecek yolu olduğunu gösteriyor.  Son 3 gün içinde yaklaşık 700 bin dolar değerinde  ETH önde gelen 100 balina tarafından satın alındı ve bu da yükselmeyi tetikleyen diğer bir neden olarak gösteriliyor.

ABD’den gelen haberler

Son olarak ABD bankalarının kripto varlıkları için koruma hizmetleri sunmasına dair gelen haberlerin olumlu bir etki yarattığı düşünülüyor. Kripto topluluğu bu güzel haberle ilgili memnuniyetini duyurdu.

Ripple CEOsu Brad Garlinghouse bunun sektör için mükemmel derecede olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti ve “Evet iste bu !  Bugünkü karar ileriye doğru atılmış büyük bir adım kesinlikle yeniliği teşvik etme tüketicileri koruma ve herkes için eşit bir  alan ve şartlar sağlama yolunda öncü bir adımdır” dedi…

Kripto piyasaları toplam piyasa değerinde 9 milyar dolarlık bir artışla 2 Hazirandan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Ethereum’un Medalla test ağı başarılı olursa ETH 2.0 önümüzdeki altı ay içinde ana ağa sunulabilir ve Ethereum fiyatı yıl sonuna kadar olumlu anlamda çok farklı hareket edebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku