Google, twitter ve facebook… 3 deve ‘kripto reklam yasağı’ davası gelebilir

0 3

Dev şirketler google twitter ve facebook 2018de kripto para birimi ile ilgili reklamların yasaklanmasıyla ilgili toplu bir davayla karşı karşıya kalabilir. Kripto para birimi işletme sahipleri bu konuda bu kez oldukça kararlı ve kızgın görünüyor.

Daily Mail Australianın raporuna göre Avustralyalı kripto para şirket sahipleri reklamlarının yasaklanmasından zarar gördüklerini ve 872 milyon Avustralya doları (600 milyon ABD Doları) tutarındaki bu zararın giderilmesini istedi.

Rapora göre bu bir toplu dava haline dönüşeceğinden ve daha fazla davacı katılacağı için toplam bu rakam 300 milyar Avustralya dolarına yükselebilir.

Reklam yasakları kripto dolandırıcılıklarında potansiyel yatırımcılara verilen zararı en aza indirmeyi amaçladı. Ancak bu yasağın aynı zamanda meşru kripto işleri üzerinde de kapsamlı bir etkisi olduğu iddia ediliyor.

Facebook Twitter ve Google hizmet şart ve koşullarındaki yasakları da dahil olmak üzere 2018 yılında harekete geçti.

Dava başlamadan davanın koşulları ve içeriğini gözden geçirecek kıdemli bir avukata “Davayı kazanmazsan para yok”  şeklinde koşulla dava verildi.

Mayıs 2019da Facebook blok zinciri endüstri haberleri eğitim içeriği veya kripto para birimi ile ilgili olayları içeren reklamları kısmen yumuşatmıştı.

Google Ekim 2018de yasağının bir kısmını kaldırdı ve düzenlenmiş borsaların ABD ve Japonyadaki teknoloji devinden reklam satın almasına izin verdi.

Twitter henüz ICOların reklamı token satışları borsalar ve cüzdan hizmetleriyle ilgili yasağını kaldırmadı.

Bakalım davayı kim kazanacak!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku