İşte dünyanın Ethereum ile kurulan ilk şirketi

0 0

 Amazing Blocks tamamen Ethereumda yapılan başlangıç katkı payı ile Liechtensteinda kurulan dünyanın ilk şirketi.

Basın açıklamasında Amazing Blocks 13 Ağustosta yalnızca Ethereumda yapılan bir katkı ile kurulduğunu duyurdu. Liechtenstein aynı zamanda banka hesabı olmayan ancak Ethereum Bitcoin Litecoin gibi kripto para birimleri kullanan şirketlerin kurulmasına izin veren ilk ülke.

Açıklamaya göre Amazing Blocks “hizmet olarak dijital tüzel kişilikler” adını verdikleri bir hizmet sunuyor. Başka bir deyişle şirket Ocak 2020de yürürlüğe giren yeni Token Yasasından (TVTG) yararlanarak Liechtensteindaki tüzel kişiliklerin hisselerini belirtmek için bir yazılım kullanıyor.

Bir şirket kurmak için Ethereum ve Bitcoin kullanmanın avantajları

Basın açıklamasında belirtildiği gibi Liechtensteinda bir şirket kurmak bir anonim şirket (Aktiengesellschaft AG) için 50 bin İsviçre Frangı (CHF) veya nakit olarak 54 bin ABD doları tutarında başlangıç ​​katkı payı gerekiyor.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca Liechtensteinda bir şirket kurmak için uzman tavsiyesi bir dizi belgenin tamamlanması ve bir bankadan geçmesi de diğer şartlar. Amazing Blockun CEOsu Sofia Balogianninin belirttiği gibi kripto para birimlerinin kullanımına izin veren yeni mekanizma çok daha basit ve daha ucuz:

Bir şirket kurma süreci banka gibi tek tek varlıklara bağlı olmamalı. Bir şirket kurarken her şey zamandan ve paradan tasarruf etmekle ilgilidir bu ilk nakitsiz katkı olarak kripto varlıklarını kullanmada ilk harekete geçenler olarak sunmak istediğimiz bir şey.

Amazing Blocks ilk katkının bir parçası olarak 7 Ağustos 2020de 261 ETH yatırdı. Şirket daha sonra Liechtenstein Vaduzda tescili gerçekleştirmek için nakitsiz bir katkı anlaşmasına ihtiyaç duydu. Ancak anlaşma ETH fiyatında değişikliklere konu oldu ve depozito yukarıda belirtilen minimum tutarın altına düşerse reddedilebilirdi. Amazing Blocksun belirttiği gibi bu soru her zaman ortaya çıkar. Ancak bu bağlamda İsviçre vergi dairesinin güvenilebilecek günlük kripto varlık fiyatlarını yayınlaması çok yardımcı oldu.

Amazing Blocks sürecin şeffaf olma aracı olmadan önemli bir avantaja sahip olduğunu ancak yine de yasal gereklilikleri takip ettiğini iddia ediyor. Şirket deneyimine göre Liechtensteindaki banka hesaplarının gelecekte gereksiz olabileceğini söyledi. Ek olarak Amazing Blocks basın bültenine şunları ekledi:

Yakın gelecekte hisse ihracı ve oy haklarının ilgili dağıtımı artık akıllı sözleşmelerden yararlanan Ethereum tabanlı bir katman aracılığıyla tamamen otomatikleştirilebilir ve standartlaştırılabilir. Elbette bu modele güvenilip güvenilmeyeceğine dair güvenlik ve yasal endişeler ortaya çıkabilir ancak bunların tümü blockchainin benzersiz teknolojik yapısı tarafından üstesinden gelinebilir. Sonuçta bu girişimciler ve yatırımcılar için çok daha yüksek esnekliğe yol açacaktır.

Amazing Blocksun bir başka öngörüsü de Liechtensteinın mekanizmayı yeni işler açmak için kullanacak olan girişimcilerden ve yatırımcılardan inovasyonda bir artış alacağıdır. Ayrıca “ileriye dönük yatırımcılardan” gelen sermaye akışında bir artış olabilir. Bu anlamda Amazing Blocks ve bu tür “fütürist yatırımcılar” günümüzün finans dünyasını dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku