Bu 3 faktöre göre Bitcoin yakında hareketlenecek

0 0

Bitcoinin aylık kapanışı hızla yaklaşıyor ve üç faktör yakın vadede artan hareketliliğe işaret ediyor.

Bitcoinin aylık kapanışı yaklaştıkça artan oynaklık belirtileri ortaya çıkıyor. Merakla beklenen CME vadeli işlem sözleşmesi ve Deribit opsiyonlarının sona ermesine sayılı günler kala BTCnin kısa vadeli yönü belirsizliğini koruyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Önümüzdeki hafta oynaklıkta bir artış beklemenin üç nedeni olarak;

BTC’nin uzamış konsolidasyonu

Temel direnç seviyesi yükü

BTC vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin sürelerinin dolması olarak sıralanabilir.

Bitcoin neredeyse bir hafta boyunca konsolide oluyor

17 Ağustosta Bitcoin fiyatı Coinbasede 12 bin 486 dolara kadar yükseldi ve yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştı. O zamandan beri fiyat dar bir aralıkta konsolide oldu ve tekrar 12 bin doların üzerine çıkamadı.

Bitcoin her iki yönde de net bir fiyat hareketi olmadan uzun süre konsolide edildiğinde yüksek oynaklık görme eğiliminde. 19 Ağustostan bu yana Bitcoin fiyatı yüzde 45 aralığında kaldı.

 “Mayne” takma adını kullanan bir yatırımcı 11 bin 650 dolarlık destek seviyesinin kısa vadede BTC için kritik olduğunu söyledi. Yatırımcı 11 bin 650 ila 11 bin 730 ABD doları destek aralığına atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Griyi tutabilirsek içine sızmak uzun bir giriş olabilir. Sanırım 12 bin 100 dolara çıkaracağız. Griden kurtulun.”

Opsiyonların sona ermesi yaklaşıyor

Deribit Bitcoin opsiyon piyasasındaki açık ilgi haziran ayındaki kadar yüksek olmasa da 28 Ağustos sözleşmesi için 500 milyon dolarlık açık opsiyon var.

Ağustos opsiyonlarının ve vadeli işlem sözleşmelerinin aynı anda sona ermesi büyük Bitcoin fiyat hareketlerine neden olabilir. Bir opsiyon yatırımcısı şunları söyledi:

“Haziran seviyelerinde değil ancak halen 05 milyar doların biraz üzerinde BTC opsiyon OI 28AUG20de Deribitte oturuyor.”

Popüler bir kripto para birimi teknik analisti olan Josh Olszewicz CME Bitcoin vadeli işlemlerinin sona ermesinin de yoğun fiyat hareketine yol açabileceğini ima etti. 

 Bitcoinin 11 bin 900 dolar direnç seviyesinin üstesinden gelmesi gerekiyor

Ağustos ayının başından bu yana Bitcoin fiyatı iki kez 11 bin 900 dolar seviyesini aşamadı… Her ikisi de kısa bir süre sonra nispeten büyük bir satış gördü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku