İşte büyük fonların en çok rağbet gösterdiği 10 kripto para

0 66

PwC ve Elwood Varlık Yönetimi şirketlerinin son araştırmasına göre; kripto serbest yatırım fonları altındaki varlıklar 2019 yılında 2 milyar doları aşarak küresel olarak 2 kat değere ulaştı. Fonlarda Litecoin de ciddi şekilde ön plana çıktı.

Değerlendirmede “Litecoin piyasa değeri diğer altcoinlerden daha küçük olmasına rağmen fonlar tarafından en çok işlem gören altcoinlerden biri konumunda. Bu yorum daha az ölçüde Zcash (ZEC) ve Ethereum Classic (VB) için de geçerli” denildi

Piyasa değeri açısından 7. sırada yer alan Litecoin bu konuda en çok satın alınan ve satılan üçüncü altcoin olan XRP ile birlikte 3. sırayı paylaşıyor. Satın aldıkları ve fon yöneticilerine sattıkları en iyi 5 altcoin sorulduğunda yüzde 67si Etheri (ETH) gösterdi.

Araştırmanın sonuçlarına göre serbest yatırım fonları tarafından en çok alınıp satılan 10 kripto para şöyle:

Bitcoin (BTC)

Ether (ETH)

XRP (XRP)

Litecoin (LTC)

Bitcoin Cash (BCH)

EOS (EOS)

Binance Coin (BNB)

Tezos (XTZ)

Bitcoin SV (BSV)

Stellar Lumens (XLM)

Bu kripto para birimlerinin dağılımı ve tüm liste aşağıdaki gibi:

Raporda ayrıca kripto içermeyen yatırım fonlarının ve geleneksel pazarlardaki benzerlerinin de kripto türevleri kullandıkları belirtildi.

PwCnin kripto para birimi yöneticisi Henri Arslanian yatırımcıların artık düzenleyici düzenlemelerle teşvik edilmeye başladığını söyledi. Arslanian “Son 12 ayda kripto parasız yatırım fonu sektöründeki değişiklikler düzenlemelerin netleştirilmesiyle sektörün ne kadar hızlı kurumsallaştığının harika bir örneğidir” dedi.

Sektör gelişip olgunlaştıkça deneyimli finans profesyonellerinin kripto para birimi alanına girmeye devam ettiğini söyleyen Arslanian bunun sadece kurumsal yatırımcılara değil aynı zamanda düzenleyicilere de rahatlık sağladığını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku