Bitcoin ile ilgili bir tweet attı, viral oldu

0 0

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling bir kripto para meraklısı olma yolunda ilerliyor.

Rowling attığı bir tweet ile Bitcoinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklayacak birini aradı.

Aslında konu CoinDesk muhabiri Leigh Cuen’in “Tüm hafta boyunca gördüğüm en büyük boğa sinyali adını vermeyeceğim ama ana akım bir romancı bana Bitcoini sordu” kullanılan ifadeleri kullanmasıyla başladı.

LİBRA İÇİN BU SEFER İYİ HABER… TIKLAYIN

Bir Twitter kullanıcısı da Cuen’in bu tweet’ine yanıt olarak “Benim favorim J. K. Rowling.” dedi. Ardından Cuen “Eğer bana ulaşsaydı mutluluktan ölürdüm” derken Rowling tam bu noktada devreye girdi ve şu gönderiyi yazdı:

“Bitcoini anlamıyorum. Lütfen bana açıklayın”

Twitterda 14 milyondan fazla takipçisi olan Rowlingin tweeti kısa sürede 1500 retweet ve 5 bin 400 beğeni aldı.

Tweete verilen cevapların bazıları ise güldürdü ve çok dikkat çekti. Örneğin @Bitcoin hesabından gönderilen bir yanıt şuydu:

“Sihirbazlar Gringotts Banka güvenmek zorunda. Bitcoin bunu çözer”

Ünlü yazarın aradığı cevap aslında en iyi Bitcoinin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından ifade edildi. Nakamoto Bitcoin’in whitepaper’ında “Herhangi bir finansal kurumdan geçmeden bir taraftan diğerine çevrim içi ödemeyi mümkün kılan tamamen eşten-eşe çalışan bir elektronik para sistemi” diyordu.

Bitcoin 2008deki büyük küresel ekonomik krizden sonra insanların bankalara olan güvenini kaybettiği ve merkez bankalarının benzeri görülmemiş düzeyde para ittiği bir ortamda ortaya çıktı. Bitcoin ağı insanların varlıklarını BTC adı verilen dijital bir varlık olarak saklamasına izin vermek için tasarlandı. 21 milyonluk tedarik limiti ile Bitcoin bir bankaya ihtiyaç duyulmadan güvenli bir şekilde gönderilebilir ve alınabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku