İşte Bu Hafta Radarınızda Bulunması Gereken 8 Altcoin

1.371

Deneyimli analist Albert Brown bu hafta yükseleceğini öngördüğü 8 altcoin projesinin analizini yapıyor. Kriptoarena.com olarak analiste göre bu hafta yatırımcıların radarında bulunması gereken altcoin projeleri olan Enjin (ENJ), Chiliz (CHZ), Elrond (EGLD), Sandbox (SAND), Polkadot (DOT), Livepeer (LPT), Crypto.com Coin (CRO) ve Avalanche (AVAX)’ı inceliyoruz.

Enjin (ENJ) ve Chiliz (CHZ)

CoinMarketCap verilerine göre, Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Ekim ayının başından bu yana yüzde 500’ün üzerinde arttı. Enjin, aynı zaman diliminde neredeyse yüzde 170 arttı. Analiste göre Enjin, kullanıcıların NFT’ler oluşturmasına ve takas etmesine izin verdiği için, uzun vadeli metaverse projesi oluyor. Enjin, insanların hangi metaverse veya oyunda satın aldıklarına bakılmaksızın NFT’lerini saklamasını ve ticaretini kolaylaştırdığından analiste göre dikkat edilmesi gereken altcoin projesi oluyor.

Spor meraklılarına yönelik bir altcoin olan Chiliz’de taraftarlar, sosyos.com platformu aracılığıyla taraftar token’ları satın alarak favori takımlarına dahil olabilirler. Analiste göre Chiliz’in şu anda ilgi çekici olmasının bir nedeni, yeni NFT teklifi oluyor. İlk canlı oyun içi NFT düşüşü, AC Milan ve AS Roma arasındaki bir futbol maçı sırasında gerçekleşti. Albert Brown’a göre Chiliz’in iyi bir yatırım olmasının bir başka nedeni de kripto borsaları spor sponsorluğuna geçerken iyi bir konumda olması.

Altcoin projeleri Elrond (EGLD) ve Sandbox (SAND)

Analiste göre Elrond, bu yıl yatırımcıların dikkatini çekecek birkaç akıllı sözleşme altcoin projelerinden biri oluyor. Ethereum’a kıyasla daha hızlı, daha ucuz bir alternatif olan EGLD şimdiden birçok projeyi kendine çekiyor. Dahası Elrond kısa süre önce yeni başlatılan merkezi olmayan borsası Maiar DEX DeFi platformu için 1,29 milyar dolarlık bir likidite teşvik programı duyurdu. Bu, platformda Maiar DEX yardımcı programı ve yönetişim token’ı olan EGLD ve MEX’i stake eden yatırımcılara büyük ödüller sunuyor. Albert Brown’a göre çeşitli programlanabilir Blockchain’ler konum için mücadele ederken, bu hareket Elrond’u bu ay izlenmeye değer bir kripto para haline getiriyor.

Sandbox, kullanıcıların SAND token’ını kullanarak bir oyun biçiminde dijital varlıklar oluşturmasına, oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir sanal dünya olarak biliniyor. 2011 yılında Pixowl tarafından piyasaya sürülen Sandbox, Ethereum ekosistemi üzerine inşa edildi. 29 Kasım’da platform, dört yıllık geliştirme sürecinin ardından metaverse’ün bir kısmını, The Sandbox Alpha adlı çok haftalı, oyna-kazan (P2E) Alpha etkinliği aracılığıyla ilk kez 5.000 oyuncuya açtı. Dahası Bitcoin’in fiyat hareketine rağmen, SAND tokeninin 25 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,51 dolara ulaşmasını engellemedi. Altcoin projesinin fiyatı gerilemiş olsa da Facebook’un isim değişikliği duyurusunun ardından daha fazla yatırımcı metaverse ekosistemine girmeye çalıştığından, analiste göre SAND gelecek vadediyor.

Polkadot (DOT) ve Livepeer (LPT)

Polkadot, yalnızca token’ların değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran, böylece birbirleriyle birlikte çalışabilir çok çeşitli Blockchain’ler yapan açık kaynaklı birçok zincirli paylaşım protokolü olarak biliniyor. Parachain slot müzayedesine başlayan Polkadot’un ağında faaliyet gösteren DeFi protokolü Acala, ilk açık artırmayı 1,3 milyar dolar değerinde DOT token’ı ile kazandı. İkinci müzayede de Moonbeam’in 35,8 milyon DOT token’ın katkısıyla kazanmasıyla sonuçlandı. Ayın başlarında DOT, Kasım ayının başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 dolara ulaştı. Ancak Bitcoin’in piyasa hakimiyetinden kaynaklanan fiyat hareketinin bir sonucu olarak hızla geri çekildi. Bununla birlikte bu altcoin de analiste göre bu hafta yatırımcıların radarında olmalı.

Dikkat edilmesi gereken başka bir trend olan Web3, üç veya dört büyük şirkete dayanmayan yeni nesil merkezi olmayan internet için bir şemsiye terim olarak biliniyor. Son zamanlarda iyi performans gösteren Web3 projelerinden merkezi olmayan bir video akış ağı olan Livepeer’ın ağ katılımcıları, kullanılmayan bilgisayar işlem güçlerine katkıda bulunarak LPT token’ları kazanabilirler. Altcoin ayrıca, videoları farklı cihazlar için yeniden biçimlendirmenin yoğun işini yapmak için bu bilgisayar ağını kullanıyor. Bu şekilde, video akışı için daha ucuz ve daha güvenilir bir yol sağlamak için pahalı altyapıya ihtiyaç duymaz.

Altcoin projeleri Crypto.com Coin (CRO) ve Avalanche (AVAX)

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com, 200’den fazla kripto para birimini “gerçek maliyetle” satıyor. Son zamanlarda Cronos adlı Blockchain’i piyasaya süren platformun ana net lansmanı 8 Kasım’da yapıldı. Crypto.com’un yerel tokeni olan CRO’nun fiyatı, 24 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.9698 dolara yükseldi. CRO Blockchain’i, öncelikle Crypto.com Pay mobil ödeme uygulamasına güç sağlayan bir araç olarak hizmet ediyor. Geliştiricilere, DApp’leri Ethereum ve EVM uyumlu zincirlerden anında taşıma yeteneği, Particle B’nin 100 milyon dolarlık EVM fonundan sağlanan finansman ve Crypto.com ekosisteminin 10 milyonun üzerinde kullanıcı tabanına erişim sağlayarak DeFi ekosistemini büyük ölçüde ölçeklendirmeyi amaçlıyor. Altcoin projesinin borsası ayrıca önümüzdeki 20 yıl boyunca Staples Center’ı Crypto.com Arena olarak yeniden adlandırmak için bir anlaşmaya vardı.

Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir Blockchain olarak biliniyor. Altcoin projesinin ağı X-Chain, C-Chain ve P-Chain olmak üzere üç ayrı Blockchain’den oluşuyor. Avalanche Blockchain’leri, kullanım durumlarına göre farklı fikir birliği mekanizmaları kullanıyor. Ayın başında, Avalanche Foundation, Avalanche ağı üzerine inşa etmek için geliştiricilere 200 milyon dolardan fazla teklif sunan bir fon olan “Blizzard”ı başlattı. Duyuruya göre, fon, DeFi uygulamaları, NFT’ler ve Avalanche’daki diğer ürünleri yenileyen bu erken aşama projelere likidite sağlayacak. Ayrıca, AVAX token’ı, Dogecoin ve Shiba Inu’yu geçerek Kasım ayında piyasa değeri ile ilk 10’a girdi. Bunun nedeni, ‘Dört Büyük’ ​​muhasebe firmalarından biri olan Deloitte ile yapılan bir ortaklık duyurusuydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku