WhatsApp Üzerinden Kripto Para Gönderme Çalışmaları Başladı!

101

Meta şirketi Novi Wallet’ın yetkililerinden Stephane Kasriel, uzun zamandır konuşulan WhatsApp üzerinden kripto ödemeleri entegresi ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamada WhatsApp üzerinden kripto para transferi çalışmalarının bugün itibarıyla başlandığını duyurdu.

Whatsapp üzerinden para göndermek mesaj göndermek kadar kolay hale gelecek

İnternette yayımlanan bilgilere göre Novi wallet’ın başındaki isim Stephane Kasriel, WhatsApp üzerinden stablecoin USDP gönderimi sağlamak için çalışmalara başlandığını bildirdi. Dünya üzerinde çok fazla kullanıcısı olan Whatsapp bir mesajlaşma uygulaması olmakla beraber kripto para entegrasyonu ile birlikte kripto para birimlerinin kullanım alanı genişleyerek benimsenme oranlarına pozitif bir etki sağlayacak.

Tecrübeli yetkili Kasriel, çalışmalar devam ederken WhatsApp’ın gizlilik mekanizmasının ihlal edilmeyeceğini de sözlerine ekledi. Novi Wallet‘ın üzerinde çalıştığı bu entegre sistem, iki ya da çok fazla tarafın birbirine USDP Stablecoin göndermesine olanak sağlayacak. Bir diğer yandan, şimdilik uygulamanın yalnızca Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki sayılı insan topluluğu için kullanılabilir olacağı ise duyruldu.

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için olan bu sistem, çalışmanın test aşamasında olması nedeniyle sınırlandırıldı. Önümüzdeki aylarda ise sistem başarılı olursa Novi Wallet, daha fazla gelişmeyi ve genişlemeyi düşünüyor. Novi Wallet yetkilisi Kasriel, WhatsApp’a yapılacak entegreyi Twitter üzerinden duyurdu ve önümüzdeki dönemlerdeki kripto para transferi hedeflerinden bahsetti. Bu konu hakkındaki tweet ise şu şekilde:

Novi Wallet’ı denemenin yeni bir yolu var. Bugünden itibaren ABD’de sınırlı sayıda kişi Novi’yi kullanarak WhatsApp üzerinden para gönderip alabilecek ve bu da aile ve arkadaşlara para göndermeyi mesaj göndermek kadar kolay hale getirecek

WhatsApp, dünya çapında bir kripto para devriminin öncülerinden olabilir

Novi Wallet’ın son açıklamalarına göre WhatsApp’ın aktif olarak 2 milyar kullanıcısı var. Şimdilik için sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli olmasının nedeni ise henüz çok yeni olması. Entegrasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve pilot çalışmanın sorunsuz geçilmesi, genişlemeyi getirecektir. Sistem başarılı bir şekilde entegre edilirse sonuç olarak Novi Wallet için büyük bir genişleme yolda diyebiliriz. WhatsApp ise bu durumla beraber kripto para seçeneği ile dünya çapında bir devrimin öncüsü olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’daFacebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku