İşte bu hafta dikkat edilmesi gereken ‘4’ altcoin

0 3

Bitcoinde sıkışık ve can sıkıcı seyir devam ediyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi nispeten yavaş ilerlerken altcoinler son 7 gün içinde tekrar önemli kazanımlar gördü. Bazı DeFi projeleri de bunlar arasındaydı.

Bu hafta Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinin fiyat hareketlerine bakıldığında Elrond (ERD) ilk 100e giriyor. Kripto para yaklaşık yüzde 100 değer kazandı bunu yüzde 90 ile Ampleforth (AMPL) ve yüzde 75 ile Aave (LEND) takip etti. Tabii ki bir TikTok videosu viral hale geldiğinde alevlenen Dogecoin (DOGE) unutulmamalı. Dogecoin  son günlerde keskin bir düşüş yaşamış olsa da 7 gün öncesine göre yüzde 65 daha değerli.

Ortaklıklara baktığımızda ise;

Travala x Expedia

Binance tarafından desteklenen bir çevrimiçi seyahat acentesi olan Travala.com bir ortaklık kapsamında seyahat devi Expedianın rezervasyonlarına Bitcoin desteğini geri getirdi.

Avustralya merkezli rezervasyon platformu Pazartesi günü Expedianın APIsına ve 700 bin otel listesine entegre edildi.

Travala.com kullanıcıları Bitcoin dahil 30 kripto para kullanarak Expedia listesindeki oteller için ödeme yapabilecekler. Expedia geçmişte 2018de sisteminde kabul ettiği bu özelliği kaldırdı.

Expedianın geliştirilmesinden sonra AVA tokeninin fiyatı yüzde 30dan fazla arttı. Haberden önce 0.30 dolardan işlem gören AVA hızlı bir şekilde 0.40 dolara yükseldi.

QuarkChain x Chance

Salı günü QuarkChain Çinin 36 milyon Shani nüfusunun yönetimi ile bir ortaklığa ulaşıldığını kapsamın blok zincir üzerinde bir Çevre Yönetim Platformu geliştirmek olduğunu açıkladı. Gelişmenin QKCnin fiyatı üzerinde yüzde 25 etkisi oldu. Daha sonra fiyat bir miktar geri çekilse de hala belirli bir seviyeyi koruyor.

Chainlink x Nexo

Kripto para dünyasındaki en son yıldızlar arasında yer alan bu iki proje Nexo platformunu güçlendirmek için bir araya geliyor. Çarşamba günü yaptığı açıklamada 600 milyon doların üzerinde varlığı olan lider bir kredi sağlayıcısı olan Nexonun faiz ödemelerini hesaplamak ve teminat çekleri yapmak için Chainlinkin Fiyat Referans Verilerini kullanacağı bildirildi.

Bir süredir yükseliş eğiliminde olan Nexo (NEXO) Chainlink işbirliğinden sonra yüzde 10dan fazla bir artış yaşadı. NEXOya benzer şekilde yükseliş eğiliminde olan LINK Nexo ile ortaklık açıklamasından saatler sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinin 65 dolar olduğunu gördü.

Band Protocol x Waves

Bir başka dikkat çekici ortaklık kripto para dünyasından iki şirkete ait. Çarşamba günü Band Protocol x Waves stratejik bir ortaklığa girdiklerini bildirdi. Açıklamada “Stratejik ortaklar olarak her iki ekip de Band Protocol x Waves tarafından sağlanan güvenilir düşük maliyetli ölçeklenebilir ve kolayca entegre edilebilir oracles ile Waves ekosistemindeki akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları güvence altına almak için ortak bir görev üzerinde çalışacak” denildi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku