İşte Bitcoin’in 18 bin 500 doları aşamamasının 2 nedeni?

0 1

Binance ve Coinbasede 18 bin 500 dolar a yaklaştıktan sonra Bitcoin (BTC) fiyatı keskin bir şekilde düştü. Düşüş hem spot hem de vadeli işlem borsalarında büyük satış emirlerinin görülmesi nedeniyle gerçekleşti.

Cointelegraphta yer alan analiz haberine göre traderlar BTCnin fiyatı 18 bin ila 19 bin dolarlık direnç bölgesine yaklaştıkça bir geri çekilme bekliyordu. Yaklaşık üç yıldır bölgedeki ilk yeniden testinde piyasa güçlü bir tepki gördü.

Bitcoin 18 bin 500 doları kısa vadeli direnç alanı olarak onayladı

Bitcoinin 18 bin 500 dolar civarında hızlı bir düşüş görmesinin iki ana nedeni var ve bu Ether (ETH) gibi diğer kripto para birimlerinin daha sert hareketlerde bulunmasına neden oldu.

İlk olarak 18 bin 500 dolar seviyesi 20 bin doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi öncesinde en büyük direnç seviyesi olmaya devam ediyor. Bu nedenle 18 bin 500 doları kırmak daha geniş bir ralli şansını artıracağından satıcıların savunması gereken önemli bir ilgi alanıdır.

İkincisi Bitcoin adreslerinin ezici bir çoğunluğu BTC önemli bir direnç alanını test ettiği için kârlıdır. IntoTheBlocka göre BTC adreslerinin yüzde 99u şu anda kâr durumunda. Bu kar alımının neden olduğu bir geri çekilme olasılığını yükseltir.

BTCnin son iki saatteki toparlanmasına dayanarak düşüşlerin agresif bir şekilde satın alınma olasılığı yüksek. Binancete 17 bin 214 dolara ilk düşüşün ardından Bitcoin hemen 17 bin 600 doların üzerine çıktı.

Bitcoinin saatlik grafiği 20 günlük hareketli ortalamanın 17 bin 586 dolar seviyesinde seyrettiğini gösteriyor. Bu nedenle BTC bu seviyenin üzerinde kalırsa uzun süreli bir iyileşme olasılığı artar.

10T Holdingsin kurucu ortağı Dan Tapiero Bitcoinin orta vadeli görünümüne olan güvenini ifade etti. “Büyük çocuklar” ya da akıllı paranın muhtemelen dipleri satın alacağını söyledi.

Popüler bir Bitcoin traderi olan John Wick de aynı kanıda. Wick Bitcoinin bir miktar kar elde ettiğini söyledi ancak ayıların baskıyı ne kadar süre sürdürebileceği belirsizliğini koruyor derken ““BTCde kar realizasyona şu anda başladı. Bakalım ayılar tekrar satın alınmadan önce bu düşüşü ne kadar aşağıya çekebilecek” şeklinde konuştu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku