COVID-19 sone erdiğinde Bitcoin cazibesini kaybedecek mi?

0 2

 Grayscale Investmentstan alınan anket verileri koronavirüs salgınının yeni yatırımcıların Bitcoin satın alma kararında rol oynadığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 18.000 dolara yükseldikçe ve traderlar tüm zamanların en yüksek seviyesini korumaya çalışırken kurumsal yatırımcıların Bitcoin  kervanına katılım dalgası devam ediyor.

Bu sefer hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar Bitcoin biriktirmeye hevesli ve kripto türev piyasalarından elde edilen veriler kurumsal yatırımcıların Bitcoin hacimlerini yeni zirvelere taşıdığını gösteriyor.

Şu anda yönetim altında olan varlığı 98 milyar dolardan fazla tutan bir dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investmentsın araştırmasına göre koronavirüs salgını Bitcoinin mevcut rallisinin ana itici gücü olabilir.

Şirketin yıllık anketine göre tüm Bitcoin yatırımcılarının yüzde 83ü COVID-19 enfeksiyonlarının minimum düzeyde olduğu son 12 ayda başladı.

Görüşülen mevcut tüm Bitcoin yatırımcılarının yüzde 38i son dört ay içinde piyasaya katıldı ve bunların arasında yüzde 63ü COVID-19un neden olduğu ekonomik bozulmanın BTC satın alma kararlarını olumlu etkilediğini söylüyor.

Bitcoin yaygınlaşıyor

Grayscalein anketi ayrıca Bitcoinin genel halk ve yatırımcı sınıfı arasında daha yaygın hale geldiğini gösteriyor. Henüz Bitcoine yatırım yapmamış olanlar arasındaki görünüm 2019dan bu yana önemli ölçüde değişti. 2020de görüşülen yatırımcıların % 55i 2019da % 36dan önemli bir artışla Bitcoin edinmeye ilgi gösterdi.

Anket katılımcılarının yaklaşık yarısı kripto para birimlerinin on yılın sonunda ana akım değişim araçları olarak kabul edileceğine inanıyor.

Yatırımcıların Bitcoinin değer deposu anlatısına inanma eğilimi muhtemelen artacak ve ana akım benimsemenin çoğu uzman ve yatırımcının beklediğinden daha erken gelmesi olası. Bunun son dönemdeki kanıtı Bitcoin fiyatının Aralık 2021e kadar 318.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ettiği Citibankın yakın tarihli bir raporundan geliyor.

COVID-19 sone erdiğinde Bitcoin cazibesini kaybedecek mi?

COVID-19un ortadan kalktığında Bitcoin fiyatının nasıl tepki vereceği sorusu bazı yatırımcıların kafasında önemli bir soru haline geldi. The Crypto Portfolionun yazarı ve eski bir dijital varlık fonu yöneticisi Jonathan Hobbsa göre salgının etkileri hastalığın kendisi kontrol edildikten çok sonra hissedilecek. Hobbsa şunları söyledi:

“Covid-19 kurumsal olarak benimsenme ateşini yakan bir kıvılcımdı. Ama yakacak odun ondan çok önce birikiyordu. Artık ateş yandığına göre söndürmek için çok su gerekecek. Dünya nihayet Covid-19dan kurtulduktan sonra ekonomi yine de borca ​​batacak. Merkez bankaları 2008 mali krizinden bu yana yaptıkları gibi bu borçları şişirmek için para basmaya devam edecekler. Bu bitcoinin bir enflasyon koruması olduğuna dair kurumsal anlatının salgın bittikten çok sonra da devam edeceği anlamına geliyor. “

Açıktır ki koronavirüsün olumsuz etkilerinden kaynaklanan muazzam ekonomik teşvik ve genişleyen para politikası öngörülebilir gelecek için ekonomik manzarayı değiştirdi.

Bazı analistler koronavirüs salgınının Bitcoin’in 2020 rallisini nasıl etkilediğini abartsa da yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisini hızlandırmada rol oynadığı açıktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku