İşte Bitcoin’i 10 bin doların altına sürükleyebilecek 3 risk

0 0

Bitcoin bu yılın başlarında fiyatını yüzde 70 artıran bir yükselişe geçemedikten sonra 10 bin doların altına düşme ihtimaliyle karşı karşıya.

İşte en son fraktallere ve çoklu gözlemlere göre 2020nin dördüncü ve son çeyreğine doğru ilerlerken kripto para biriminin karşılaştığı en önemli üç risk.

1 – Başka Bir ABD Hisse Senedi Satışı; BTC Korrelasyonu

Bitcoinin önümüzdeki seanslarda düşme riskiyle karşı karşıya kalmasının ana nedenlerinden biri hisse senedi piyasası. Kripto para birimi ABD hisse senetleri aynı şeyi yaparken daha önce daha yüksek işlem gördü. Aynı zamanda en iyi Wall Street endeksleriyle beraber düştü: S&P 500 Dow Jones Nasdaq Composite.

Bu ABD hisse senedi piyasasını Bitcoin piyasa duyarlılıklarını ölçmek için mükemmel bir barometre haline getirdi. Son zamanlarda bile görünüşte aşırı satın alınan teknoloji hisselerindeki olumsuz düzeltme kripto para birimi endeksinde benzer bir düşüşle gecikmeli olarak çakıştı.

Kripto odaklı Capriole Fonunun başkanı Charles Edwards çarşamba günkü tweetinde korelasyonu fark etti ve risk dışı piyasalardaki belirsizliğin Bitcoinin yeni yüksek seviyelere ulaşmasını engellediğini belirtti.

Nakit paraya geçiş olası sonuçtur. Aynısı Mart 2020nin kötü şöhretli küresel piyasa rotası sırasında da olmuştu burada Bitcoin ve hisse senetleri art arda düştü ancak yatırımcılar en güvenli sığınakları olarak gördükçe ABD doları büyüdü.

Senaryo tekrar ederse Bitcoin üzerinde daha fazla düşüş baskısı oluşturacaktır. Bu kripto para biriminin 10 bin doların altına düşmesine yol açar.

2-İkinci Teşvik Paketinde Gecikme

Yukarıda belirtildiği gibi güçlenen bir ABD doları Bitcoin üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı oluşturabilir. Analistler Amerikan dolarının Ağustos sonunda 27 ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra toparlanmasını uzatabileceğine inanıyor. Sebebin bir kısmı ikinci koronavirüs teşvik paketinde süregelen bir gecikmedir.

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler COVID-19 salgınının etkilediği Amerikan halkına işyerlerine ve bireylere yapılacak bir sonraki mali yardımın boyutu konusunda bir anlaşmazlık içindeler. Her ikisi de harcama planlarında hala 1 trilyon dolar gerideler ve yatırımcılar arasında çözümle ilgili endişeler artıyor.

Bu arada teşvik kontrolündeki gecikme Amerikalıları daha fazla tasarruf etmeye ve daha az harcamaya sevk ediyor. ABD dolarının akışı zayıf  hale geldikçe diğer varlıklara olan talebi de azaltır. Bu altın hisse senedi ve hatta Bitcoin piyasalarındaki son satışların arkasındaki nedenlerden biri.

 ABDde COVID vakaları yükseldikçe ve ekonomik toparlanmayı durdurdukça dolar daha fazla büyümeyi bekliyor. Genel olarak bu Bitcoin için kötü olabilir.

3. ABD Başkanlık Seçimi 2020

2020de ABD Başkanlık seçimini kimin kazandığını kimse bilmese de sonucu çevreleyen belirsizlik finansal piyasaları değişken bir durumda bırakabilir.

Kripto para birimi firması Panxoranın CEOsu Gavin Smith seçimlerin siyasi kargaşaya neden olma olasılığını tartıştı. Böyle bir senaryonun hisse senetlerinin düşmesine neden olabileceğini ve bunun da Bitcoini ve destek olarak 10 bin doları tutma kabiliyetini etkileyebileceğini belirtti.

Smith “Kripto piyasasına yönelik tehlike Mart ayında gördüğümüzle hemen hemen aynı” dedi. “Riskli varlıklarda bu kadar büyük bir satış elde ederseniz o Bitcoin likidasyonu olacaktır.”

Aynı zamanda kripto para birimi ABD başkanlık yarışı sona erdikten sonra yükseliş eğilimini yeniden canlandırmayı bekliyor. Bunun nedeni parasal genişleme düşük faiz oranları ve zayıf tahvil getirilerinin yol açtığı uzun vadeli temel zeminin iyileşmesidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku