Visa, Goldman Sachs ve Mick Mulvaney’den kritik blockchain adımı

0 0

Chamber of Digital Commerce’tan yapılan açıklamada Visa Goldman Sachs ve Six Digital Exchangein (SDX) icra komitesine katıldığı duyuruldu. Eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı ve Congressional Blockchain Caucusun kurucularından biri olan Mick Mulvaney de odanın danışmanlar kuruluna katılacak.

Cointelegraphta yer alan habere göre Mulvaney mart ayında Beyaz Saraydan ayrıldı. Yönetim kurulunda Blockchain Araştırma Enstitüsünden Don Tapscott ve şu anda Dijital Dolar Projesinde çalışan eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo da dahil olmak önemli isimler yer alacak.

Danışma kurulunun kadrosuyla ilgili olarak Başkan ve Kurucu Perianne Boring Cointelegrapha odanın arkasında bir dizi uzmanlık edinmenin önemini açıklayarak şu açıklamayı yaptı:

“Farklı görüşlere sahip olduğumuzda önemlidir çünkü kamu politikası üzerinde çalışırken çalışmanız herkesi etkiler. Tüm ekosistemi etkiler. Bu nedenle bir sektörün tüm kapsamını ve potansiyel politikanın herkesi nasıl etkileyebileceğini gerçekten anladığınızdan emin olmalısınız.” 

Visa ve Goldman Sachsın katılmasına gelince; ödemeler ve bankacılık devleri tarafından daha fazla kripto etkileşimi devam eden bir eğilim izliyor. Visanın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield “Visa sürekli olarak dijital para birimleri gibi yeni ödeme yeniliklerini ve bunların mevcut ağımıza ve ürünlerimize nasıl bağlanabileceklerini veya bunları nasıl genişletebileceklerini araştırıyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku