İşte Bitcoin’deki son düşüşün arkasında yatan neden

0 0

Bitcoin dün 7 bin 200 dolardan işlem görürken sabah 6 bin 900 dolara düştü. Kripto para ilerleyen saatlerde 6 bin 750 dolara kadar geriledi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Kripto araştırma firması CoinMetrics bu düşüşün 1000 BTC kripto borsası Huobiye aktarılmasından sonra geldiğini belirtti. Bilinmeyen bir kişinin Bitcoinde görülen çekilmeden dakikalar önce 1000 BTCyi Huobiye transfer ettiği tespit edildi. Cari fiyatlarla tutar 6 milyon 900 bin dolar. Bu transferi yapan kişinin depozitoyu deşarj ettiği ve bu durumun düşüşü tetiklediğine inanılıyor.

Bitcoin transferleri ve fiyat ilişkisi

Başka bir kripto araştırma şirketi New York merkezli Chainalysisin baş ekonomisti Philip Gradwell borsalara giren paradaki büyük artışların önde gelen kripto paradaki büyük fiyat hareketlerinin iyi bir göstergesi olduğunu belirtiyor.

“Kripto para birimlerinde borsalardaki büyük artışların oynaklığın artacağının iyi bir göstergesi olduğu kanıtlandı. Bu nedenle borsalara aktarılan tutarlara dikkat etmenizi öneririz” diyor.

Bitcoin hasır yayına hazırlandığı sırada 6 bin 900 dolardan işlem görüyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku