Bitcoin’de yeniden 3 bin dolarlı seviyeler görülebilir mi?

0 0

Bitcoin ve küresel ekonomi hakkında yeni tahminler en büyük kripto borsalarından biri olan BitMEXin CEOsundan geldi.

Kripto Trader Digestin yeni sayısında BitMEX CEOsu Arthur Hayes ABD hükümetinin koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak istediği kadar para basabileceğini ancak yabancı mallara olan talebin azaldığı ve ABDnin bankalar dolar stokluyor ülkelere akmayacağına olan inancını dile getirdi. Hayese göre bu durum her tarafa yayılacak ve küresel ekonominin bozulmasına neden olacak bir krize yol açacak.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Haynes “FED istediği kadar para basabilir. Ancak bu paraya en çok ihtiyaç duyan ülkeler ve şirketler bu dolarları alamayacak. Zaman hakkında bir tahminim yok ancak güçlü ABD doları küresel ekonomiyi kıracak ve neredeyse sıfırlamak yeniden başlatmak zorunda kalacak. Buradaki soru yeni sistemin nasıl olacağı…” dedi.

“Dijitalleştirilmiş para Bitcoine fayda sağlayacak”

Hayes ayrıca ABD dolarını dijitalleştirmeye karar verirse Bitcoinin fayda sağlayacağını düşünüyor.

BitMEX CEOsu “Tek bildiğim en zor dijital para biçimi Bitcoin bundan daha iyi olamazdı. Tüm güven verici finansal varlıklar artık buharlaşmıştır. Daraltılmış arz ve talep sistemini düzeltmek için hükümetler şimdiye kadar oluşturulan en büyük destek paketlerini açıklayacak. Nüfusun yüzde 30u işsiz olacağından vergiler ödenecek parayı karşılamayacak. Basılı paralar faturaları ödeyecek. Devletler parayı halka vermek yerine sayısallaştırırlar. İnsanlar dijital parayı bu şekilde öğrenecekler ve öğrendikten sonra enflasyonun dezavantajlarından kurtulmak için sağlam para arayacaklar” dedi.

Kısa vadede ciddi düşüş uyarısı

Hayes küresel pazarların kısa vadede tekrar ciddi bir düşüş beklediğini ve S&P 500ün 2000i tekrar test edeceğini düşünüyor. Hayes ayrıca geleneksel pazarların ötesinde Bitcoinin kolayca 3 bin dolara düşme olasılığını gördüğünü ancak yatırımcıların bunu alttan alma şansına sahip olacağını belirtti.

Yıl sonu tahmini 20 bin dolar

BitMEX CEOsu tüm bu tahminlerin zamanlaması hakkında hiçbir fikri olmadığını ancak yeni bir Bitcoin rallisinin bu yıl başlayacağına ve BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor.

Hayes “Bu yılın ilk çeyreğinde en şiddetli çöküş 100 yıllık sistemi ve dengesizliklerini sarmak en zoru olacak” dedi ve Bitcoin için 2020 sonu tahmininin 20 bin dolar olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku