İşte Bitcoin’de yükselişi tetikleyebilecek 3 neden

0 0

Bitcoin Çarşamba günü 9 bin 500 doların üzerine çıktı ve bir süredir devam eden sıkışıklığa son verdi.

Şimdi kripto para çeşitli faktörlerin ön gördüğü gibi 10 bin dolarlık psikolojik engele doğru tırmanmaya hazır gibi görünüyor.

Peki 10 bin dolar görülebilir mi?

Bu 3 nedene göre ‘eve’… İşte onlar

1. Hareketliliğin Artması

CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksine göre Bitcoinin çarşamba günü gördüğü 9 bin 551 dolarlık en yüksek seviye 24 Hazirandan bu yana test edilen en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Yükselişi günlük grafikte Bollinger Bandı da doğruladı. Bununla birlikte bu sinyali destek olarak gösteren BIRB Nest CEOsu Adrian Zdunczyk Bitcoinin önünde 400 dolar veya daha fazla hareket için yeni bir kapı açıldığını söyledi.

Bollinger bantları 20 günlük hareketli ortalamanın üstüne ve altına iki standart sapma yerleştirilmiş  hareketlilik göstergeleridir.

Teknik acıdan büyük bir hareket genellikle çok düşük bir ivme dönemini takip eder. Bitcoin de çok uzun süredir çok düşük içmeyle hareket ediyordu.

2. Kurumsal ilgi artıyor

CME’de listelenen ve kurumsal ilgi ile eşanlamlı olarak kabul edilen Bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyonlar çarşamba günü ayın en yüksek seviyesi olan 452 milyon dolara yükseldi.

Küresel açık faiz (12 büyük kripto türevi borsadan alınan verilerle gösterildiği gibi) mart ayından bu yana ilk kez 4 milyar doların üzerine çıktı.

Fiyat artışının açık faizli bir yükselişe eşlik etmesi olumlu bir gelişme olarak yorumlanıyor.

3. Riskli piyasalar

Geleneksel pazarlardaki “risk alma” iştahı önde gelen kripto para birimi için daha güçlü yükselişledi de destekliyor.

Investing.coma göre küresel borsalar beş ayın en yüksek seviyelerinde işlem yaparken kriz zamanlarında güvenli bir liman olan ABD doları mart ayının en düşük seviyelerine yaklaşıyor.

AB ve ABD ek koronavirüs teşvik paketleri piyasa beklentilerini ve stokları daha da artıracağa benziyor.

Bitcoin son zamanlarda hisse senedi piyasaları ile daha güçlü bir pozitif korelasyon geliştirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku