Bitcoin bu sefer 9 bin 500 doların üzerinde kalabilecek mi?

0 0

Bitcoin fiyatındaki hareketlilik aylarca süren durgunluktan sonra piyasa genelindeki bir yükselişin neden olduğu bir toparlanma olarak nitelendiriliyor.

Yaklaşık bir ay önce 9 bin 500 dolarlık bir destek seviyesi ile 10 bin dolarlık bir direnç arasında dalgalanan Bitcoin’in fiyatı aniden geriledi ve yaklaşık 9 bin 200 dolara düştü. Haziran ayı sonlarında ve Temmuz ayının büyük bir kısmında lider kripto para 9 bin 100 dolar ile 9 bin 350 dolar arasında hareket etti.

Bununla birlikte kripto pazarında hüküm süren son artış şu anda bir kez daha Bitcoin’i 9 bin 500 doların üzerine taşıdı… Analistler bu hareketi Bitcoin’in geri dönüş sinyali olarak yorumluyor…

Genel olarak Bitcoin bu yıl oldukça başarılı oldu. Bu seneye 6 bin 972 dolarla başladı ve Şubat ayı ortasına doğru 10 bin 300 dolara tırmandı. Mart ayında gerçekleşen borsa çökmesi lider kripto para biriminin de 4 in doların altına düşmesine neden oldu. Ama BTC daha sonra iki ay güçlü bir büyüme gördü ve sonunda bir kez daha 10 bin dolara ulaştı.

Bu kez bu seviye kırılamadı ve aylar geçtikçe dalgalanmalar küçüldükçe ağırlıklı olarak 9 bin – 10 bin dolar arasında gidip geldi.

Bu seviye bu sefer kırılabilir

Analistler ve uzmanlar son denemelerin aksine Bitcoin’in bu sefer 9 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde kalabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

BTC’deki fiyat artışı diğer kripta paraların gördüğü fiyat artışı kadar büyük oranda değil. Örneğin Ethereum son yükselişte yüzde 8 arttı BTC ise sadece yüzde 1.84 oranında büyüdü.

Bu Bitcoin’in 9 bin 500 dolarlık sınırı aşması için kriterlerden biri.  Ancak yine de Bitcoin’in bu seviye üzerinde yeterince güçlü ve istekli olup olmadığı takip edilmeli…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku