İşte Bitcoin’de boğa koşusu için aşılması gereken seviye

0 1

Bitcoin son günlerde son derece güçlü bir performans sergiledi ve son yedi gün içinde% 20 artış gösterdi. Varlık yükselişe rağmen önemli makro direnç seviyelerinin altında kalıyor.

Bazı analizler BTCnin bir sonraki gerçek boğa koşusunu teyid etmek için daha da yükselmesini ve belirli fiyat noktalarının üzerinde tutması gerektiğini belirtiyor.

Bir Bitcoin trader’ı son artışa rağmen Bitcoinin hala bir makro konsolidasyonda olabileceğini belirterek 29 Temmuzda aşağıdaki grafiği paylaştı. “Değer verdiğim tek uzun vadeli gerçekçi ve mantıklı grafik” diye yazdı.

Bu grafik Bitcoinin bir makro direncinin üzerinde kırıldığını ancak 10 bin – 14 bin dolar arasında bir makro konsolidasyon aralığında kaldığını gösteriyor.

Teknik anlamda 10 bin dolar elbette birçok yatırımcının izlediği çok önemli bir psikolojik düzey. BTCnin 2017 sonunda kapanış fiyatı ile birlikte 2019daki boğa piyasasının en yüksek seviyesi 14 bin dolar.

Bitcoin 14 bin doları aştığında son boğa döngüsünde olduğu gibi parabolik ilerleme dönemine girebilir.

Boğa koşusu için 14 bin doların önemi Fundstrat Global Advisorsın baş pazar teknisyeni Rob Sluymer tarafından tekrarlandı. Fundstrat uzun zamandır kripto para piyasalarını kapsayan bir Wall Street pazar araştırma firması.

Bloomberg ile paylaşılan bir yorumda Sluymer şunları söyledi:

“Bitcoin için genel kesin yapı üzerinde pozitif kalıyoruz ve daha uzun vadeli yükseliş teknik profilinin bir parçası olarak 10 bin ila 10 bin 500 dolar arasında bir değere ulaşmasını bekliyoruz.”

12 bin dolar daha mı fazla önemli?

Bazılarına göre Bitcoin için 14 bin doların önemi abartılmış olabilir.

Amsterdam Borsasında işlem gören bir kripto analisti Michael Van de Poppe onun için yükseliş sınırının “muhtemelen 11 bin 600-12 bin dolar” olduğunu söyledi. Yani mevcut fiyat hareketinin hemen üzerindeki fiyat bölgesi.

“Evet sınır muhtemelen 11 bin 600-12 bin dolar.  bu alanın üzerinde önemli bir seviyemiz yok. Maalesef boğalar için artışı 12 bin dolarda durdurabilecek önemli bir direnç var.

Bir borsacı 30 Temmuzda aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik BTCnin 11 bin 500 doları geçmesini engelleyen yaklaşık 15 milyon dolar değerinde satış emri (Bitfinexte) olduğunu gösteriyor. Diğer borsalardaki veriler paylaşılmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku