İşte Bitcoin ve Ethereum için en büyük tehdit

0 0

Buterin Bitcoin yatırımcıların kullanıcıların ve geliştiricilerin dikkatini kaybedebileceğini tahmin ediyor.

Son birkaç hafta içinde Bitcoin ve Ethereum toplulukları bir kez daha çarpıştı ve tartışmanın merkez noktalarından biri Peter McCormack’in Bitcoin Ne Yaptı isimli podcasti oldu. Podcast kripto alanına yakınlaşmak isteyen ancak çok az teknik bilgiye sahip olan genel izleyiciyi hedefliyor.

McCormack kısa süre önce Blockstreamin CSOsu tanınmış bir Bitcoin maksimalisti olan Samson Mow ve Ethereumun mucidi Vitalik Buterin ile podcastin iki bölümünü yaptı. Son bölümde Buterin bu iki kripto para birimine yönelik gelecekteki tehditler hakkında bazı ilginç tahminlerde bulundu.

Hükümetler Bitcoin ve Ethereuma saldırabilir mi?

Buterin genel olarak kripto piyasası için en büyük endişelerinin teknik sorunlar ve yetkililerden müdahale tehdidi olduğunu söyledi. Özellikle Buterin güvenlik yetkililerinin Bitcoin ve Ethereuma zarar vermek için olası daha aktif müdahalesi konusundaki endişelerini dile getirdi. Kaygılarının gerçekleştirilebileceği iki varsayımsal senaryo adlandırdı ve böylece ilk senaryo olarak kuantum bilgisayarlardan kaynaklanan teknik bir arızayı belirtti.

Yani endişelendiğim şey teknik başarısızlık riski. Ya NSA birdenbire bir kuantum bilgisayarla çıkarsa ve siz bu konuda bir şey yapmadan önce bir sürü coin çalarsa?

İkinci bir senaryo olarak Buterin dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin madencilik çiftliklerine yasaklar koyabileceğini açıkladı:

İkincisi siyasi başarısızlıktır. Öyleyse ya hükümetler Bitcoini yasaklarsa madencilik havuzlarına el koyarsa? Ve bu arada Bitcoin yasak olduğu ve bir güven krizi yaşandığı için fiyatlar düşerse?

Bitcoine yönelik belirli tehditler ile ilgili olarak Buterin geliştiricilerden ve kullanıcılardan ilgisini kaybettiği için bir krizle karşılaşabileceğini söyledi. Bu ilgi kaybı Buterine göre Bitcoinin farklı uygulamalara düşük işlevselliğinden kaynaklanıyor. Bu nedenle Buterin uzun vadede kullanıcıların Bitcoinin rakiplerinden birini kullanmayı tercih edeceğine inanıyor.

Bitcoin benim işlevsellik kaçış hızı dediğim şeye sahip değil. Yani temelde birçok farklı uygulama için güvenilir bir temel katman olarak hizmet etmek için yeterli işlevsellik. Bunun bir sonucu olarak insanların zamanla Bitcoini gitgide daha az ilgi çekici ve diğer platformları daha ilginç bulma olasılığı vardır.

Ethereumun zorlukları hakkında daha ihtiyatlı olan Buterin Etherin güvenilir para olarak kabul edilip edilemeyeceği konusunu ele aldı. Ethereumun mucidi bunun kelime ve ifadenin kullanılan tanımına bağlı olduğunu belirtti. Ancak ETHnin bir değer deposu olarak kullanıldığını ekledi.

Para kelimesi birçok farklı kavramı bir araya getirir. Örneğin insanlar hesap birimi değişim aracı değer deposu hakkında konuşurlar. Hesap birimi için ETH öyle değil ve BTC de öyle değil. Değişim aracı için Bitcoin bu şekilde kullanılır ve ETH bazen olduğu gibi kullanılır… ETH değer deposuna sahiptir. Bu kesinlikle insanların ETH için kullandığı bir şey.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku