Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Doların Üzerinde! Yükseliş Devam Edecek mi?

29

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün meydana gelen düşüşün ardından tekrar ivme kazanarak, sonunda psikolojik engel olarak nitelendirilen 40 bin dolar seviyesini  geçmeyi başardı. BTC, haftalardır 30 bin dolar seviyelerinde dar bir fiyat aralığında işlem görüyordu.

Amazon’un açıklamaları düşüşe neden olmuştu

Bu haftanın başlarında, Bitcoin fiyatı, Amazon haberleri sayesinde yükselişe geçmişti. Başlangıçta, İngiliz medya kuruluşu City A.M tarafından hazırlanan bir rapor, Amazon’un Bitcoin’i platformunda ödeme aracı olarak kabul etme sürecinde olduğunu söyledi. Medya, bu önemli sürecin neredeyse tamamlandığını söyleyen yayınlar yaparken, bu haberi sızdıran kaynağın güvenilir olduğunu iddia etti. Amazon’un, ayrıca Ethereum ve diğer bazı altcoin’leri de ödeme aracı olarak kabul edeceği ileri sürüldü.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Doları Aşabilecek mi?

Amazon, tüm bu iddiaları reddeden bir açıklama yaptı. Bu haber, Bitcoin (BTC)’in tekrar 36 bin dolar seviyesine düşmesine neden oldu.  Diğer kripto para birimleri de değer kaybederken, Ethereum (ETH) 2,100 dolara,  Ripple ise 0,62 dolar seviyesine geriledi. Kripto para piyasası hayal kırıklığı yaşarken, BTC’nin 40 bin doları aşma hayalleri de tekrar ertelenmişti.

Bitcoin 44 bin doları hedefliyor

An itibariyle, lider kripto para birimi, 40 bin doların üzerinde işlem görüyor. Yukarı yönlü fiyat hareketi, 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile sınırlandırılmış görünüyor. Sonraki direnç seviyelerinin kırılması,Bitcoin (BTC)’i öncelikle 44 bin dolar seviyesine, ardında da 48 bin dolara yükseltebilir. Özellikle Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) ortalama çizginin üzerinde zemin kazanıyorken, BTC’nin bir sonraki yönünün yukarı doğru olduğunu belirtmekte fayda var. 12 günlük EMA ile 26 günlük EMA arasındaki geniş farklılık, hakim olan yükseliş eğilimini vurguluyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde yer alıyor. Bir yandan bu, alıcıların agresif olduğunu ve yukarı yönlü fiyat hareketinin sağlam olduğunu, ancak diğer yandan, ayılar fiyatı aşağı çekmek için savaşırken aşırı alım koşullarının bir düzeltmeyle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, 40 bin  doların üzerinde tutunma, yükseliş için büyük önem arz ediyor ve 200 SMA’nın üzerine çıkmak, boğaların piyasadaki konumunu güçlendirecektir. Bitcoin, bu sayede 48 bin dolara yükselerek, bir sonraki nedef olan 50 bin dolara yol alabilir.

BTC fiyatı gün içi seviyeleri

Fiyat: 40 bin dolar

Trend: Boğa

Oynaklık: Artıyor

Destek: 36 bin ve 34 bin dolar

Direnç: 200 SMA ve 44 bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku