İşte Bitcoin rallisinin arkasındaki temel neden…

0 0

 Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Bitcoin rallisini ABD ödeme sistemindeki verimsizliklere bağlıyor.

Clayton Bitcoinin hızlanan büyümesini ve kripto endüstrisi için artan düzenlemeyi öngörüyor.

CNBC’nin Squawk Box programına verdiği röportajda mevcut ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton Bitcoinin performansı hakkında konuştu. Clayton geleneksel finansal sistemdeki verimsizliklerin BTCnin fiyatını artırdığını ortaya koydu.

Clayton kripto endüstrisinde iyi bilinen bir karakterdir. Başkanın kripto piyasasına uyguladığı düzenlemeler konusunda sert olduğu biliniyor. Düzenleyici kurumda bulunduğu süre boyunca Winklevoss ikizleri gibi ünlü kurumsal oyunculardan gelse bile bir Bitcoin ETFnin onaylanma umutları azaldı. Ancak Clayton Bitcoinin bir menkul kıymet olmadığını kabul etti.

Aslında Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Bitcoini Ethereum ile birlikte bir “emtia” olarak sınıflandırdı. Clayton Bitcoinin bir ödeme ağı ve bir değer deposu olduğunu açıkladı. Bu son mülk BTCnin son rallisinde de kilit rol oynuyor. Square ve MicroStrategy gibi birçok şirket dolar enflasyonuna karşı korunmak için Bitcoine yatırım yaptı. Clayton bu bağlamda şunları söyledi:

Mevcut ödeme mekanizmalarımızda verimsizlikler  ve yetersizlikler var bu verimsizlikler bitcoinin yükselişine neden olan şeyler. Ve daha fazlasını göreceğiz. Bunun olgunluğunu göreceğiz ve dijital ödeme alanında daha fazla düzenleme göreceğiz.

Kurumun bir varlığı menkul kıymet olarak sınıflandırmak için kriterlerini daha da netleştiren Clayton bunun sermaye artırmak için bir kripto para birimi kullanıldığında meydana geldiğini söyledi. Ardından ABD yasalarına göre düzenleyici kurum müdahale edebilir:

 Clayton istifa edecek… Bitcoin borsa yatırım fonu gelecek mi?

CNFnin bildirdiği gibi kurumda yıl ortasında bir değişiklik bekleniyordu. Clayton mevcut başkan Donald Trump tarafından aday gösterildikten sonra New Yorkta Güney Bölge Savcısı olarak atandı. Bu nedenle Aralık ayında bu pozisyonu doldurmak için kurumun Başkanı olarak istifa edecek.

Kripto topluluğunda gelecek yıl bir Bitcoin ETFnin onaylanacağına dair yenilenmiş bir umut var. Bu kripto piyasasına taze para enjekte etme yeteneği nedeniyle yükselişe yönelik bir gelişme olarak kabul edilir. Jason “Yano” Yanowitz şunları söyledi:

SEC Başkanı Jay Clayton Aralık ayında istifa edecek. Bu kripto düzenlemesi için çok büyük bir anlaşma. Claytonın sonra gelecek başkan nihayetinde bir Bitcoin ETFyi onaylayacak veya reddedecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku