Bu dört faktör Bitcoin in yeni rekorlar kırabileceğinin göstergesi 

0 0

Bitcoin fiyatı bu 4 temel nedenden dolayı tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleme yolunda görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı Binancete yaklaşık üç yıldır ilk kez 18 bin 815 dolara ulaştı. Patlamanın ardından BTC dört önemli nedenden ötürü yakın vadede tüm zamanların en yüksek seviyesini görmek için emin adımlarla ilerliyor.

Yeni bir rekoru olası kılan faktörler: artan kurumsal talep azalan satış baskısı spot odaklı bir piyasa rallisi ve 18 bin 500 dolarlık direnç ihlalinin önemi.

Bitcoin azalan satış baskısı görüyor

Bitcoin sahiplerinin satması için önce borsalara BTC yatırmaları gerekir. BTC döviz rezervleri düştüğünde genellikle piyasada düşük satış tarafı baskısı olduğunu gösterir.

Glassnodeun verilerine göre borsalarda yılbaşından bugüne Bitcoin bakiyes i% 18 düştü. Zincir içi piyasa analiz firmasındaki analistler BTC likiditesinin aşağı yönlü yörüngesine devam ettiğini söyledi.

Bu eğilim önemlidir çünkü sekiz ay içinde 3.600 $ dan 18.700 $ a yükselmesine rağmen mevcut fiyat seviyesinde Bitcoin satmak için neredeyse hiç iştah olmadığını gösteriyor.

Kurumsal talep büyüyor

BlackRock CIOsu Rick Reider CNBCde Bitcoini tartıştıktan sonra milyarder yatırımcı Mike Novogratz BTCnin artık kurumsal bir varlık olduğunu söyledi.

CNBC röportajı sırasında Reider Bitcoinin burada olduğunu ve gelişme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Y kuşağının BTCyi tercih ettiğini ve dijital para birimlerinin ana akım ödeme seçenekleri haline gelmesinin güçlenmesinin BTC için önemli olumlu faktörler olduğunu öne sürdü.

Kurumsal eğilimleri göz önünde bulunduran Novogratz 2021in Bitcoin için 2020 kadar iyi veya daha iyi olacağını söyledi ve “Bitcoin artık kurumsal bir varlık. İyi olan şey çoğu kurumun henüz gelmemiş olmasıdır. İşte bu yüzden 2021 2020 kadar iyi veya daha iyi olacak” dedi…

Piyasa satış tarafı krizi belirtileri

10 Ekimde “Light” olarak bilinen bir kripto para birimi türevleri yatırımcısı Bitcoinin satış tarafı likidite krizi belirtileri gösterdiğini söyledi. Yatırımcı şunları ekledi:

“Bitcoin satış tarafı likidite krizinin başlangıcını yaşıyor. Üretim tamamen esnek değil bu arada talep de dönüşlü. “

Bitcoinin son iki çeyrekteki performansı piyasada açık bir satıcı eksikliğini gösterdi. Özellikle Mayıs ayında meydana gelen yarılanmanın ardından BTC üzerindeki azalan satış baskısı dikkate değer bir pozitif.

Satıcılardaki düşüşe ek olarak kripto türevleri tüccarı “Cantering Clark” spot piyasanın piyasanın geri kalanına liderlik ettiğini kaydetti. 

 18.000 Dolar seviyesini destek olarak korumak önemli

18 Kasımda Bitcoin iki yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan dakikalar sonra 18.500 dolardan 17.200 dolara düştü.

Günün sert reddi 18.500 $ ın üzerinde büyük miktarlarda satış emirlerinin verildiğini gösterdi. Bugünün 18.500 doların üzerindeki ikinci kırılma piyasada çok yıllık önemli direnç seviyelerini aşmak ve onları desteklemeye çevirmek için yeterli ivme olduğunu doğruluyor.

Bu dört faktörün birleşimine ve küresel merkez bankası politikalarının sürekli likidite enjeksiyonlarının enflasyonu artırabileceği gerçeğine dayanarak BTCnin yakında tüm zamanların en yüksek seviyesini sağlama olasılığı hala yüksek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku